Onana spreekt klare taal over EK: "Dat gaf mijn waarde een boost"

door
Onana spreekt klare taal over EK:

De Rode Duivels speelden een zeer anoniem EK. De uitschakeling tegen Frankrijk in de achtste finale was niet meteen een verrassing, al waren er ook enkele positieve punten op te merken bij de nationale ploeg. 

Zo liet Amadou Onana enkele mooie dingen zien in Duitsland. Het resultaat: een transfer naar Aston Villa. In een gesprek met Het Nieuwsblad gaf de middenvelder aan dat het EK een grote rol heeft gespeeld in zijn overstap. "Het EK gaf mijn waarde een boost, daar ben ik zeker van."

Everton vs Rode Duivels

Onana, die vorig seizoen actief was bij Everton, kon bij de Rode Duivels wél zijn kwaliteiten etaleren. "Ik amuseerde mij op het veld, dat was er wel aan te zien, denk ik", vertelde hij met een glimlach op het gezicht. Zijn sterke prestaties op het EK hebben volgens hem dan ook de doorslag gegeven bij zijn transfer. 

"Ik zou niet dezelfde waarde gehad hebben, daar ben ik zeker van," aldus de middenvelder. "Ik denk dat ik mijn job goed gedaan heb", blikte hij nog eens terug op het EK. 

Aston Villa speelt nog vriendschappelijke wedstrijden tegen Columbus Crew (28/07), RB Leipzig (01/08), América 03/08, Athletic Bilbao (07/08) en Borussia Dortmund (10/08). Daarna trapt het de competitie af met een duel op het veld van West Ham (17/08).  

POLL: Gaat Onana potten breken bij Aston Villa?

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

3
3
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

34
34
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

14
14
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

136
136
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

61
61
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

169
169
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

49
49
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

432
432
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

37
37
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

264
264
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

382
382
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

68
68
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

233
233
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

243
243
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

260
260
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

290
290
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

48
48
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws