KVK met drie aanwinsten, Vrancken kiest vervanger De Sart

door
KVK met drie aanwinsten, Vrancken kiest vervanger De Sart

AA Gent kwam donderdag nog in actie tijdens de Europese voorrondes, zondagnamiddag openen de Buffalo's ook hun Jupiler Pro League-campagne. Zo wacht een bezoek aan KV Kortrijk. Scheidsrechter Nathan Verboomen fluit de partij in het Guldensporenstadion om 16u op gang.

Bij KVK is men uiteraard tevreden dat het opnieuw mag aantreden op het hoogste niveau. Vorig seizoen werd degradatie immers pas op het laatste nippertje voorkomen. De club trok daar wel haar lessen uit. Zo toonden de Kerels zich bijzonder actief op de transfermarkt. Inmiddels staat de teller al op zeven zomeraanwinsten.

Van die aanwinsten beginnen Gunnarsson, Fujii en Kaneko in de basis. Smaakmaker Kadri, die deze zomer mogelijk vertrekt, start zoals verwacht op de bank. Voorts moesten Dewaele, Afolabi, Seck en Sissako met blessureleed forfait geven.

Geen De Sart meer

AA Gent is op zijn beurt aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder coach Vrancken. Donderdag werd alvast een ruime Europese zege geboekt tegen Vikingur, maar na die match raakte bekend dat De Sart dan toch vertrekt naar Qatar. De middenvelder zit dan ook niet langer in de wedstrijdselectie.

Zijn plekje wordt ingevuld door nieuwkomer Delorge. Voorts kiest Vrancken voor nagenoeg dezelfde basiself als afgelopen donderdag. Brown komt wel weer in de ploeg ten koste van Nurio. Voorin krijgt diepste man Gudjohnsen opnieuw de steun van Surdez, Hong en Yokota.

POLL: Wie wint?

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

21
21
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

33
33
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

26
26
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

277
277
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

64
64
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

52
52
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

157
157
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

164
164
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

95
95
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

297
297
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

105
105
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

153
153
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

238
238
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

181
181
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

306
306
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

80
80
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

314
314
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

174
174
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

201
201
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

146
146

Meer sportnieuws