Openingsspeeldag wordt fiasco: "Kijker is het slachtoffer"

door
Openingsspeeldag wordt fiasco:

De Jupiler Pro League heeft zich weer op gang getrokken, maar de eerste speeldag draaide uit op een grote teleurstelling. Amper acht goals in evenveel wedstrijden is zelfs een negatief record. De vraag is dan ook of de competitie, net zoals in de meeste Europese landen, niet wat later moet beginnen.

De openingsspeeldag in het Belgische voetbal werd de voorbije dagen helemaal overschaduwd. In Parijs werden de Olympische Spelen immers op gang getrapt met heel wat pracht en praal. Bovendien pakte België tijdens de eerste dag al meteen twee medailles. Logischerwijs werd het nationale voetbal even naar de achtergrond verdreven.

LEES OOK Degryse kan ogen niet geloven: “Reclame voor België!”

De aandacht had nochtans kunnen toenemen als de clubs meteen voor het nodige spektakel hadden gezorgd. Maar dat was allerminst het geval. Zo viel het op dat een pak ploegen zich wel erg defensief opstelden. Standard, STVV, Dender, ... allemaal besloten ze zich in te graven om toch een behoorlijk resultaat uit de brand te slepen. Bij de ene met al meer succes dan bij de andere.

Competitiestart te vroeg

Maar ook de ploegen die doorgaans bekend staan om dominant en aanvallend spel, konden allerminst overtuigen. De conclusie is dan ook dat zowat alle eersteklasser nog lang niet klaar zijn met hun huiswerk. Niet eens zo onlogisch gezien de mercato nog een dikke maand geopend is en heel wat clubs hun internationals pas later zagen aansluiten.

Analist Jacky Mathijssen pleit er dan ook voor om de competitiestart wat later in te plannen. "Moeten we echt zo vroeg beginnen? Onze clubs zijn duidelijk nog niet klaar. Wie is hier dan mee gediend? De twee clubs die vroeg aan de bak moeten in Europa misschien? Dat zij dan wat vroeger aan de voorbereiding beginnen, maar toch niet de hele competitie? De overvolle kalender is voor mij geen excuus. Op een woensdag kan je ook voetballen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Belangrijke punten

LEES OOK Degryse ziet één grote valkuil voor Club tegen Atalanta

Zijn collega Marc Degryse wijst echter ook de clubs op hun plichten. Zo vindt hij dat het belang van een goede competitiestart wat onderschat wordt. "Het is beter om nu al je punten te pakken in plaats van aan het einde van het seizoen, op speeldag 29 of 30, nog alles op alles te moeten zetten om de top zes te halen. Uiteindelijk is de kijker het slachtoffer. Die betaalt het abonnement om alle wedstrijden te volgen, maar krijgt dan matchen voorgeschoteld van ploegen die er over een maand helemaal anders zullen uitzien", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

POLL: De competitie in België begint gewoonweg te vroeg ...

Meest recent

Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

2
2
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

41
41
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

108
108
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

24
24
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

14
14
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

31
31
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

31
31
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

237
237
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

149
149
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

54
54
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

39
39
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

192
192
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

75
75
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

189
189
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

129
129
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

211
211
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

403
403
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

232
232
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

90
90
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1656
1656

Meer sportnieuws