Royal Antwerp FC kent net als vorig seizoen weer een tegenvallende voetbaljaargang. Dit seizoen waren de transfers geen succes. Frank Boeckx verdedigde Marc Overmars.
Transfers geen succes bij Antwerp
Antwerp heeft een jasje uit moeten doen. De club investeerde dit seizoen amper geld in nieuwe spelers. Mandela Keita kostte 5 miljoen euro, maar werd meteen doorverkocht. Enkel Ayrton Costa (2,3 miljoen euro) en Rosen Bozhinov (500.000 euro) werden gehaald via een transferprijs.
Beiden zijn geen succes. Costa werd al verkocht aan Independiente, terwijl Bozhinov te licht weegt. Dennis Praet (gratis), Jaïro Riedewald (gratis) en de huurlingen Mohamed Bayo en Kadan Young waren tot op heden geen versterkingen, Yannick Thoelen kwam voor de breedte.
Huurlingen Mauricio Benitez en Olivier Deman doen het degelijk. Denis Odoi kende ook veel mindere momenten, Tjaronn Chery was een smaakmaker.
Weinig middelen voor Overmars
Boeckx is bij Gazet van Antwerpen niet al te scherp voor Overmars. "In januari was het dan ook vooral de bedoeling om de kern in de breedte te versterken. Alleen was dat gezien de financiële situatie niet evident. Vind maar eens een gratis speler die een ploeg naar een hoger niveau kan tillen! Ik vind daarom ook dat we daar niet te streng over moeten zijn. Een mislukte mercato? Zonder middelen is het moeilijk werken, hé", aldus de analist.
Alleen brachten de nieuwkomers te weinig bij, waardoor ze ook in de breedte weinig hebben bijgebracht. Antwerp zal nog intensiever moeten scouten om komende zomer wél een goede mercato te kennen. Dit jaar is een cruciaal jaar voor de Great Old.