Vertonghen openhartig over EK: "Dat heeft echt pijn gedaan"

door
Vertonghen openhartig over EK:

Na de pijnlijke uitschakeling op het Europees kampioenschap in Duitsland, bleef het redelijk stil vanuit het kamp van de Rode Duivels. Maar daar heeft Jan Vertonghen maandagavond verandering in gebracht. Bij 'Paris by Night' toonde de record-international zich openhartig.

Voor aanvang van het voorbije EK was de sfeer rond de Belgische nationale ploeg behoorlijk positief. Bondscoach Domenico Tedesco had voor een broodnodige frisse wind gezorgd, de resultaten in de kwalificatiecampagne mochten ook gezien worden. Topfavoriet waren de Duivels zeker niet, maar wel een mooie outsider die mits wat meeval ver zou kunnen raken.

LEES OOK Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

Die perceptie veranderde evenwel tijdens het toernooi. In de eerste groepsmatch werd meteen verloren van Slowakije. Daarop volgde een goede reactie tegen Roemenië. In de laatste poulewedstrijd liep het echter opnieuw fout. De Duivels kwalificeerden zich wel, maar speelden tegen Oekraïne dusdanig risicoloos, dat de supporters hun ongenoegen over het behouden spel duidelijk lieten merken.

Breekpunt na Oekraïne

En die reactie hakte er bij Vertonghen diep in. "Dat liet een erg vieze smaak achter. Dat we door zo'n groot deel van het publiek werden uitgefloten, heeft mij echt wel pijn gedaan. Bijna meer dan de uitschakeling tegen Frankrijk", getuigde de verdediger. "Dat was een heel moeilijk moment. In de twee dagen daarna heb ik zelfs getwijfeld om door te gaan bij Anderlecht. Ik voelde zo'n afstand tussen de spelers en het publiek."

Uiteindelijk ging de record-international wel door op clubniveau. Met de nationale ploeg besloot hij dan weer wel te stoppen. "Het was echt klaar voor mij. We staan met Anderlecht alweer voor 50 à 55 matchen. Daar zou ook de nationale ploeg bijkomen. Nog twee jaar al die matchen en trainingskampen doen, dat zag ik niet meer zitten. Ik zal het missen, maar hoop dit gevoel ook te hebben als ik stop met voetballen."

Grotere inspraak spelersgroep

LEES OOK Vertonghen plots out voor Club Brugge, uitsluitsel Dolberg

Tijdens en na het EK werd overigens niet enkel de spelersgroep geviseerd, ook bondscoach Domenico Tedesco en zijn staff kregen de volle laag. Maar Vertonghen vond die samenwerking net goed. "Tegen Oekraïne hebben we als spelersgroep voor zekerheid gekozen. Dat is ons niet in dank afgenomen, maar ik sta er wel nog altijd achter. En onder de vorige coaches lieten we vaak het initiatief volledig aan de coach, dat was nu wel anders. We hadden veel meer in te brengen. Dat was eigenlijk een heel goede samenwerking. Uiteindelijk ligt het dan aan details, zoals tegen Frankrijk."

POLL: De kritiek op de Duivels was té hard op het EK ...

Meest recent

Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

115
115
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

249
249
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

111
111
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

97
97
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

97
97
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

64
64
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

264
264
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

76
76
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

78
78
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

741
741
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

448
448
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

566
566
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

175
175
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

191
191
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

142
142
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

145
145
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

133
133
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

752
752
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

400
400

Meer sportnieuws