Gewezen Belgisch toptalent verlaat JPL voor Nederland

door
Gewezen Belgisch toptalent verlaat JPL voor Nederland

Sommige spelers krijgen al vroeg de stempel toptalent toegewezen en soms kunnen ze die verwachtingen niet inlossen. Dat lijkt Dylan Mbayo mee te maken. De aanvaller hoopt zijn carrière te herlanceren.

Mbayo ging van Lokeren naar KAA Gent en werd daar gezien als een toptalent. In de zomer van 2021 koos de aanvaller voor speelminuten bij KV Kortrijk. Nu gaat de Belgische jeugdinternational aan de slag bij PEC Zwolle.

Uitleenbeurt met optie

Mbayo speelde afgelopen half jaar al op huurbasis in de Nederlandse tweede klasse en trekt nu weer naar Nederland. Deze keer kiest de winger voor PEC Zwolle. Die club heeft ook een aankoopoptie bedongen. Mbayo lijkt geen toekomst meer te hebben bij KV Kortrijk.

De flankaanvaller werd nochtans met veel tromgeroffel binnengehaald, maar Mbayo kon de verwachtingen nooit waarmaken. In 66 Jupiler Pro League-wedstrijden kwam hij aan drie doelpunten en drie assists. Zijn periode in Nederland ging alvast beter.

Carrière herlanceren

In de Keuken Kampioen Divisie speelde Mbayo zeventien wedstrijden met twee doelpunten en drie assists. Nu heeft KV Kortrijk de transfer van Mbayo op de officiële kanalen aangekondigd.

Deze keer probeert hij het een stapje hoger. Eredivisie-club PEC Zwolle heeft een akkoord bereikt met KV Kortrijk over een uitleenbeurt mét aankoopoptie voor Mbayo.

Dylan Mbayo trekt dit seizoen op huurbasis naar PEC Zwolle. De Eredivisie-club bedong ook een aankoopoptie. 🤝


We wensen Dylan heel veel succes in Nederland! 🇳🇱 pic.twitter.com/kLwPNodYsI

— KV Kortrijk (@kvkofficieel) August 7, 2024

POLL: Een goede club voor Mbayo?

Meest recent

Alle ogen op Antwerp: waarom falen geen optie is

Royal Antwerp FC moet aan de bak. De club zit inzake sportieve resultaten al een jaar in een ...

0
0
"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

14
14
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

16
16
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

157
157
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

20
20
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

183
183
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

29
29
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

101
101
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

35
35
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

270
270
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

130
130
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

239
239
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

67
67
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

520
520
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

45
45
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

300
300
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

442
442
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

79
79
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

273
273

Meer sportnieuws