Eriksen naar Anderlecht? Zanka licht tipje van de sluier

door
Eriksen naar Anderlecht? Zanka licht tipje van de sluier

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de slotdagen van de transferperiode nog aanzienlijk versterken. Op het verlanglijstje staat onder meer een creatieve spelmaker voor het middenveld. En daarvoor dromen de Brusselaars van Christian Eriksen.

Met de komst van Jan-Carlo Simic, Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen, alsook de contractverlenging van Jan Vertonghen, staat de defensie van RSCA stilaan op punt. En dus kan sportieve baas Jesper Fredberg zich toeleggen op zijn andere prioriteiten. Een nieuwe draaischijf op het middenveld bijvoorbeeld.

LEES OOK Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

Daarvoor werden inmiddels verschillende pistes bekend. Maar het absolute droomdoelwit blijft toch Christian Eriksen, die momenteel op een zijspoor zit bij Manchester United. Voor Paars-Wit zal het echter bijzonder lastig worden om de ervaren international naar het Lotto Park te halen.

Troeven van Anderlecht

Dat heeft vooral met het financiële plaatje te maken. De vraagprijs, naar verluidt zo'n 5 miljoen euro, mag niet het grootste probleem vormen. Maar zelfs als Eriksen een aanzienlijk deel van zijn huidige salaris laat vallen, zou RSCA nog een serieuze inspanning moeten doen om aan de looneisen te voldoen.

Daar tegenover heeft Paars-Wit wel enkele andere troeven. Zo zou Eriksen er verzekerd zijn van de nodige speelminuten, wat ook zijn positie bij de nationale ploeg ten goede komt. Ook kan hij er Europees voetbal spelen. En momenteel is er ook de sterke Deense link binnen de Belgische recordkampioen.

Maatjes bij nationale ploeg

LEES OOK Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Eriksen heeft bijvoorbeeld een goed contact met coach Brian Riemer, die nog nauw met hem samenwerkte bij Brentford. Bovendien lopen in het Lotto Park enkele collega-internationals rond. Mathias 'Zanka' Jørgensen bijvoorbeeld. Op zijn persvoorstelling van woensdag werd die laatste alvast gepolst naar de mogelijke komst van zijn landgenoot. "Hij is een grote speler en uiteraard raad ik hem aan om naar hier te komen. Maar intern hebben we al kwaliteit rondlopen op zijn positie", liet hij bij La Dernière Heure niet te veel in zijn kaarten kijken.

POLL: Eriksen is exact de speler die RSCA momenteel nodig heeft ...

Meest recent

Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

RSC Anderlecht is met een uitschuiver aan de Champions' Play-Offs begonnen. De recordkampioen ...

39
39
Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

183
183
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

131
131
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

61
61
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

58
58
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

21
21
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

99
99
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

61
61
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

335
335
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

59
59
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

270
270
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

251
251
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

661
661
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

359
359
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

60
60
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

580
580
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1146
1146
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

34
34
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

346
346
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30

Meer sportnieuws