Dierckx schetst onfris beeld: faillissement Deinze dreigt

door
Dierckx schetst onfris beeld: faillissement Deinze dreigt

Het Belgische voetbalseizoen is nog maar dik twee maanden ver, maar nu al dreigt het zwaar verstoord te worden. De voorbije dagen raakte bekend dat in de Challenger Pro League KMSK Deinze in zwaar weer verkeert. Het kreeg vrijdag al een tijdelijk transferverbod opgelegd van de Licentiecommissie omdat het verschillende financiële verplichtingen niet nakwam.

De commissie stelde onder meer vast dat transfersommen en spelerslonen niet betaald werden en dat er ook verschillende andere achterstallige schulden waren. Maandag kwam Deinze met een (inmiddels verwijderd) statement dat hoofdaandeelhouder ACA Football Partners met financiële problemen kampt en de geldkraan daarom volledig dicht draait.

Situatie bij Deinze van kwaad naar erger

De club zoekt nog wel naar investeerders, maar het is duidelijk dat er daarvoor nog weinig tijd rest. Intussen lijkt het ergste gevreesd te moeten worden. Tuur Dierckx, die in de zomer nog bij Deinze neerstreek, geeft in 90 Minutes aan dat het middagmaal op de club al geschrapt werd en dat de spelers ook hun leasingauto's moeten inleveren.

"Ik ben er nog maar een paar maanden. Het gekke is dat er toen nog werd geïnvesteerd en een trainer en spelers werden aangetrokken met als ambitie te promoveren", vertelt Dierckx over de situatie. Ik heb het nagetrokken en er is de voorbije drie jaar nooit sprake geweest van achterstallige betalingen. Maar ACA heeft nu blijkbaar plots de geldkraan dichtgedraaid. Ik vind het ongelofelijk dat dat kan zonder consequenties voor hen."

Dierckx vreest voor het einde van Deinze

Voor Dierckx en de spelers is het dan ook afwachten hoe de situatie zich verder ontwikkelt. Als ze twee maanden geen loon ontvangen, zijn ze in principe vrij en mogen ze een andere club zoeken. Zover is het op dit moment nog niet, maar Dierckx vreest dat het niet meer goed zal komen.

"Ik denk dat het einde verhaal is", zegt hij. "Ons is verteld dat de schulden en achterstallige betalingen nu al 6 à 6,5 miljoen euro bedragen. Een overnemer kan de club kopen voor een symbolische euro, nog steeds het scenario waar we op hopen, maar dan moet hij wel die schulden overnemen."

POLL: Denk je dat het nog goed zal komen met Deinze?

Meest recent

Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

89
89
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

50
50
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

104
104
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

56
56
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

110
110
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

83
83
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

176
176
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

80
80
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

345
345
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

60
60
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

23
23
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

65
65
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

493
493
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

395
395
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

90
90
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

796
796
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1211
1211
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

50
50
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

200
200
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

169
169

Meer sportnieuws