Guardiola duidelijk over eigen toekomst én Kevin De Bruyne

door
Guardiola duidelijk over eigen toekomst én Kevin De Bruyne

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola. De Spanjaard wordt in verband gebracht met een vertrek aan het einde van het seizoen bij Manchester City. Ook heerst er veel onzekerheid rond Kevin De Bruyne.

De Rode Duivel kampt, net zoals vorig jaar, ook dit seizoen weer met blessureleed. Guardiola gaf een persconferentie en sprak onder meer over zijn eigen toekomst, Kevin De Bruyne en de geruchten rond de Engelse nationale ploeg. 

Aflopend contract

Het contract van Guardiola loopt aan het einde van het seizoen af bij Man City. Voorlopig blijft het windstil rond een nieuwe verbintenis. "Die heb ik niet gekregen. Maar ik ben er wel zeker van dat de club opties heeft mocht ik vertrekken. Vroeg of laat zal dat gebeuren, dus moeten ze voorbereid zijn. Dat is geen verrassing."

Guardiola verzekerde dat er nog geen knoop is doorgehakt. "Die beslissing heb ik trouwens nog niet genomen. Wanneer ik dat doe, zal ik het jullie laten weten. Maar momenteel is er geen nieuws. Mijn enige zorg is momenteel Wolverhampton, ploeg die veel te laag staat in het klassement op basis van wat ze al hebben laten zien."

De Spaanse succescoach wil zelfs helpen met de zoektocht naar zijn vervanger. "Ik wil er gewoon zeker van zijn dat mijn vertrek in dat geval het beste zou zijn voor de club. En als de club mijn opinie wil wat betreft die opvolger, zal ik die geven. Maar dat zal niet mijn beslissing zijn, maar die van de club."

En wat met KDB?

Guardiola werd ook in verband gebracht met een job als bondscoach bij de Engelse nationale ploeg. Uiteindelijk werd Thomas Tuchel aangesteld. "Vergeet dat. Tuchel is de nieuwe coach. Ik ben die van City. De rest is niet belangrijk. Maar in de toekomst wil ik ooit wel eens bondscoach worden, ja."

En dan is er nog het vraagstuk Kevin De Bruyne. De spelverdeler liet de interlandperiode met de Rode Duivels al schieten en zal er ook zeker niet bij zijn in de Premier League-match tegen Wolverhampton. “Er is geen kans dat hij speelt, hij is niet klaar”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard.

POLL: Denk jij dat Guardiola aan het einde van het seizoen weg is bij City?

Meest recent

Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

11
11
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

48
48
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

52
52
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

385
385
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

109
109
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

78
78
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

558
558
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

189
189
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

237
237
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

107
107
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

118
118
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

818
818
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

185
185
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

543
543
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

144
144
Emotionele beelden: Lotto Park omarmt zieke jongedame

Anderlecht en Antwerp blijven ook na speeldag vier nog zonder zege in deze Play-Offs. Beide ploegen ...

167
167
Smets legt de vinger op de wonde bij KRC Genk

KRC Genk verloor met 1-2 van Union SG en likt zijn wonden. Verdediger Matte Smets kon ook niet ...

248
248
Club Brugge kampioen? Hayen spreekt duidelijke taal

Na vier speeldagen heeft Club Brugge de macht gegrepen in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart won ...

318
318

Meer sportnieuws