Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

door
Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

CEO Sports Jesper Fredberg is weg bij RSC Anderlecht. Zo zijn alle Denen met inspraak weg, wat er al sinds de zomer zat aan te komen. Die geluiden klonken al langer. Voorzitter Wouter Vandenhaute gaf eindelijk tekst en uitleg over de mercato.

We haalden het al eerder aan dat Vandenhaute véél meer had moet communiceren met de media. Het was de eerste keer sinds januari 2023 dat hij openlijk met de media sprak... Het is vreemd dat hij het nooit opnam voor Jesper Fredberg en Brian Riemer na de striemende kritiek. Opvallend.

Fredberg moest meer verkopen

We hoorden afgelopen zomer dat Anderlecht geen grote middelen had en dat er moest verkocht worden. Vandenhaute bevestigde dat Fredberg voor meer had moeten verkopen. Dat werd hem zwaar aangerekend.

"Er waren middelen. Er is echter een aan- en verkoopbudget. Een sportieve directeur moet aan- en verkopen. Iedereen weet dat het daar fout is gelopen afgelopen zomer. Het arrest-Diarra heeft daarin meegespeeld. Het plan dat we gemaakt hadden, dat is niet uitgevoerd. Er waren budgetten opgemaakt: in en uit. De laatste vier jaar hebben we voor 52 miljoen euro gekocht en voor 142 miljoen euro verkocht. Daardoor staan we financieel er goed voor en zijn we gezond. We zijn echter geen rijke club. Dat weten de mensen binnen Anderlecht, maar Olivier Renard weet dit ook."

"Op een bepaald moment werd het welles of nietes in de pers (dat had Vandenhaute zélf kunnen ontmantelen als hij had gecommuniceerd, nvdr.). Marc Coucke heeft er eens iets over gezegd (via Instagram, nvdr.). Dat de aandeelhouders geen inspanning wilden doen, klopte niet. We hebben ook geen slechte mercato gehad. Ik had die beter verwacht, maar ik ben het niet eens met de analyse dat de kern veel zwakker is dan vorig seizoen."

Geen stabiliteit onder Vandenhaute

Hij gaf ook uitleg wat de taken zijn voor Renard. "Hij is de sportieve directeur en moet de scouting aansturen. Hij is verantwoordelijk voor de in- en uitgaande transfers en zal samenwerken met de trainer. We willen meedoen voor de titel en minstens plaatsen voor Europees voetbal, daarnaast meedoen op Europees niveau zoals we nu bezig zijn."

Het parcours van Vandenhaute als voorzitter is voorlopig heel bedenkelijk: 4 hoofdtrainers, 3 personen die al aan de top stonden van Neerpede en Renard is de 3de sportief directeur. Dat is geen stabiel beleid in de belangrijkste sector van de club: het sportieve.

"Dat we hem zo snel mogelijk konden aanstellen, is een teken dat de club goed is voorbereid. Kijk, Club Brugge heeft ook vijf jaar nodig gehad om op de juiste plaats te zetten. Toen waren zij een duiventil, en nu zeggen jullie dat over ons. Alle respect voor het werk dat ze daar leveren. Ik ben ervan overtuigd dat we vooruit aan het gaan zijn", aldus Vandenhaute.

POLL: Werd die zomermercato Fredberg te zwaar aangerekend?

Meest recent

'Witte rook bij Club Brugge: revelatie blijft op post'

Gustaf Nilsson ligt nog in de lappenmand, en dus is het donderdag tegen Union diep in de punt ...

65
65
'Overmars op dreef: Antwerp op zucht van toptransfer'

Na het gelijkspel tegen Anderlecht sleepte Antwerp ook tegen KRC Genk een puntje uit de brand. ...

187
187
'Renard draait overuren: Anderlecht mikt op dubbelslag'

RSC Anderlecht boekte met klinkende forfaitcijfers woensdag nog eens een deugddoende zege tegen AA ...

175
175
'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

KRC Genk bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Antwerp, en dus kunnen zowel Club Brugge als ...

491
491
Opvallende kandidaat biedt zich aan bij KV Mechelen

Het zijn bij KV Mechelen enkele woelige maanden geweest. De Relegation Play-Off werd maar op het ...

249
249
'Schok bij Real: Perez kiest deze ster als vervanger Vinicius'

Voor Real Madrid dreigt het een tegenvallend seizoen te worden. Het moet in de titelstrijd ...

116
116
"Ik kan de fans geen ongelijk geven": storm bij AA Gent

Voor AA Gent is het een ronduit rampzalige week. De Buffalo's werden vorig weekend al in eigen ...

141
141
'Genk krijgt belangrijk nieuws over blessure Heynen'

KRC Genk liep woensdagavond opnieuw averij op in de strijd om de titel. Na de nederlagen tegen Club ...

234
234
Na degradatie Leicester: Vardy komt met update over toekomst

In de Premier League zwaaien deze zomer enkele iconen af. Kevin De Bruyne kondigde een tijdje ...

139
139
Standard kondigt vertrek met onmiddellijke ingang aan

Bij Standard lijken ze stilaan te snakken naar het einde van het seizoen. De Rouches begonnen nog ...

130
130
Buffel wijst Genk op zeer grote fout dit seizoen

Thomas Buffel keerde vorige zomer door de grote poort terug bij KRC Genk, de club waar hij ook het ...

268
268
Garcia spreekt klare taal: dit moet bij de Duivels gebeuren

In maart beleefde Rudi Garcia een uiteindelijk geslaagde entree bij de Rode Duivels. De nieuwe ...

114
114
'Anderlecht wrijft zich in handen: transferstrijd barst los'

Anderlecht heeft al een deeltje van zijn transferhuiswerk gemaakt, want met Cedric Hatenboer en ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Kompany shopt in Genk, sensatie De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

476
476
Hard verdict voor Genk: Chelsea toont pijnlijke realiteit

Chelsea haalde Mike Penders voor een slordige 20 miljoen euro binnen, maar de Belgische ...

312
312
Courtois blinkt uit en roept ferme waarschuwing naar Barça

Thibaut Courtois was zéér belangrijk in de derby tegen Getafe. De Koninklijke won met ...

59
59
Straffe transferwending Dolberg na Anderlecht-vierklapper?

Kasper Dolberg was na zijn blessure nog op zoek naar zijn beste vorm, maar in de Champions Play-Offs ...

865
865
Clash met Club Brugge: Geraerts geeft Union gouden tip

Door de één op negen van KRC Genk in de voorbije weken kreeg de titelstrijd in de ...

523
523
"Van koffiedrinken naar de spoed": Derksen verklaart absentie bij Vandaag Inside

Ook in de huidige jaargang is het weer een woelig seizoen van Vandaag Inside. De Nederlandse ...

46
46
Antwerp mist kans op meer: “Dan was het klaar geweest”

Halfweg de Champions' Play-Off wacht Antwerp nog altijd op een eerste zege. Woensdagavond kwamen ze ...

114
114

Meer sportnieuws