AA Gent bevestigt: toch (oplosbaar) hartprobleem bij Fadiga

door
AA Gent bevestigt: toch (oplosbaar) hartprobleem bij Fadiga

AA Gent werd vorig weekend stevig opgeschrikt. Het won wel met klinkende 5-0-cijfers van Standard, maar na de match ging het toch vooral over Noah Fadiga. De rechterflankspeler zakte tijdens een spelonderbreking halfweg de eerste helft plots in elkaar.

Het bleek wel snel beter te gaan met de Senegalese Belg, die een geschiedenis met hartproblemen heeft. Hij moest vertrekken bij Stade Brest nadat bij medische testen een afwijking ontdekt werd en zijn vader Khalilou zakte ook ooit in elkaar. Hij speelde de rest van zijn carrière met een defibrillator.

Toch een hartprobleem voor Fadiga

LEES OOK Genk stuurt schokgolf door België: Club Brugge onttroond

Bij Gent ontkenden ze aanvankelijk dat het incident met Fadiga iets te maken had met zijn harthistoriek. Maar de club laat nu weten dat bijkomende onderzoeken toch een probleem aan het hart onthuld hebben. Er werd littekenweefsel ontdekt op de hartspier, wellicht het gevolg van myocarditis. Dat veroorzaakte een hartritmestoornis.

"Noah werd en wordt frequent onderzocht zoals alle topsporters, maar myocarditis kan tussen twee onderzoeken ongemerkt optreden. Zo hebben we nu littekenweefsel gezien dat er voorheen niet was. De oorzaak daarvan moet vaak gezocht worden bij een virale infectie zoals een griep of verkoudheid. Het virus zet zich in dat geval dan ook op de hartspier", legt hartspecialist Pedro Brugada uit op de clubwebsite.

Carrière niet in gevaar na inplanten defibrillator

"Het gevolg is dat Noah hierdoor een hartritmestoornis gehad heeft. Die ritmestoornis is snel vanzelf gestopt, maar werd geregistreerd dankzij een chip. Het probleem is oplosbaar en met een defibrillator zorgen we er ook voor dat Noah beschermd is in de toekomst."

LEES OOK Milicevic legt stevige doelstelling AA Gent op tafel

Fadiga zal dus een defibrillator ingeplant krijgen, waardoor hij wellicht een tijdje buiten strijd zal zijn. Een termijn willen ze bij Gent op zijn terugkeer nog niet plakken. De club verzekert wel dat het verdere verloop van zijn voetbalcarrière niet in gevaar zal komen.

POLL: Denk je dat Fadiga nog zijn beste niveau zal halen?

Meest recent

Lavia ferm in opspraak: “Er komen vragen na blessures”

Roméo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten, maar het ...

0
0
Hasi haalt strenge hand bij Anderlecht boven: “Écht nodig!”

Besnik Hasi werd bij RSC Anderlecht aangesteld als de vervanger van David Hubert. Vlak voor de ...

32
32
Frank Boeckx zet Ritchie De Laet stevig voor het blok

Ritchie De Laet stopte vorig seizoen met voetballen. De verdediger beëindigde zijn ...

14
14
Guardiola doet pijnlijke uitspraken over De Bruyne

Kevin De Bruyne is dit seizoen volledig naar de achtergrond verdwenen bij Manchester City. Pep ...

60
60
Recordtransfer voor Antwerp-goalie Senne Lammens?

Senne Lammens werd bij Royal Antwerp FC de opvolger van Jean Butez. De Fransman had de dubbel bij ...

127
127
‘Gigantische wending in verkrachtingszaak Dani Alves’

Daniel Alves werd veroordeeld voor verkrachting en seksueel misbruik. Op 31 december 2022 zou hij ...

56
56
Vertonghen plots out voor Club Brugge, uitsluitsel Dolberg

RSC Anderlecht begint de Champions Play-Offs tegen landskampioen Club Brugge. Paars-Wit heeft met ...

338
338
Vanderbiest oordeelt over Europese kansen KV Mechelen

Terwijl er in de Champions' en Relegation Play-Offs voor de knikkers gespeeld wordt, zal het er de ...

89
89
Ancelotti komt met nieuws over blessure Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels werd niet meteen wat hij ervan gedroomd had. ...

25
25
De Coninck: "Daarom heb ik voorbehoud bij titel Genk"

Het is money time in de Jupiler Pro League, met komend weekend de start van de play-offs. Daarmee ...

138
138
'Fikse opsteker Anderlecht: sterkhouder toch nog in actie'

Anderlecht hoopt in de komende weken alsnog de top drie van het klassement binnen te breken en de ...

89
89
Storck gelooft in redding Kortrijk: "We zijn terug"

Komend weekend wordt er ook afgetrapt in de Relegation Play-Off, waarin het voor de vier deelnemers ...

62
62
'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over schorsing Hasi'

Zondag begint Anderlecht aan zijn opdracht in de Champions' Play-Off, waarin het meteen op bezoek ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Wending rond Courtois, Club kan cashen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
‘Monstertransfer Virgil Van Dijk shockeert Liverpool’

Liverpool is dit seizoen op weg om de Premier League binnen te halen. De manschappen van Arne Slot ...

104
104
Luc Devroe trekt naar Club Brugge: “Dat stimuleert meer...”

Luc Devroe heeft een verleden bij Club Brugge én Anderlecht. De rivalen staan tegenover ...

451
451
‘Opvallend: Charleroi-bestuur plant plots crisisvergadering'

Sporting Charleroi koos ervoor om de supportersgroepen ‘Storm Ultras 2001’ en ...

112
112
Waanzin: 'PSG plukt Barça-ster voor 100 miljoen weg'

Frenkie de Jong kende een woelige periode bij FC Barcelona, maar toch staat de Nederlandse ...

327
327
De Laet boekt enorm succes ná Antwerp: “Niet gedacht”

Master of Madness is ten einde en het spectaculaire voetbaltornooi kent een eerste winnaar. Racing ...

212
212
Mike Penders gooit toekomstplannen op tafel: “Of ik blijf?”

Mike Penders werd voor een ferm miljoenenbedrag gekocht door Chelsea, maar het is nog niet zeker of ...

124
124

Meer sportnieuws