Topoverleg over Tedesco: eerste kandidaat-opvolger genoemd

door
Topoverleg over Tedesco: eerste kandidaat-opvolger genoemd

Het lijkt van kwaad naar erger te gaan met de Rode Duivels. Zondagavond boekten de Belgen tegen Israël alweer hun derde nederlaag op rij, wat alweer van in 2010 geleden was. De toekomst van Domenico Tedesco als bondscoach hangt dan ook aan een steeds dunner wordend zijden draadje.

De opvolger van Roberto Martinez maakte nochtans een veelbelovend start aan het roer van de nationale ploeg. Maar al snel volgde een eerste dieptepunt met de rel rond Thibaut Courtois. Vervolgens werd zijn contract toch verlengd vanwege een geslaagde EK-kwalificatiecampagne. Dat bleek echter een te voorbarige beslissing. 

LEES OOK Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Zo stelde zowel de bondscoach als zijn ploeg diep teleur tijdens het Europese kampioenschap. In de Nations League moest dan ook een gepaste reactie volgen, al zou er eveneens geëxperimenteerd worden met oog op de WK-cyclus. Maar opnieuw liep het helemaal mis. Na amper twee speeldagen haalde aanvoerder Kevin De Bruyne al vernietigend uit.

Vincent Mannaert aan zet

En ondanks een kleine opflakkering in de thuismatch tegen Frankrijk, ging het daarna enkel van kwaad naar erger. Het voorbije tweeluik werd weliswaar gebrandmerkt door een waslijst aan afwezigen. Maar dan nog zou er absoluut niet verloren mogen worden tegen het nummer 81 van de FIFA-ranking. Zeker niet op zo'n manier, zonder echt duidelijk speelplan.

De vraag is dan ook of Tedeso deze negatieve spiraal kan keren. Volgens De Standaard zal het antwoord toch vooral moeten komen van Vincent Mannaert, de nieuwe sportief directeur van de KBVB. Die gaat officieel pas op 1 december aan de slag. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert echter dat er dinsdag al een topoverleg zal volgen tussen Mannaert en Tedesco.

Oude bekende als opvolger?

LEES OOK 'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Of er dan meteen ook grote knopen doorgehakt zullen worden, valt af te wachten. Mannaert zal ongetwijfeld voldoende tijd nemen om zo'n belangrijk dossier af te handelen. Maar het gesprek zou wel richtinggevend zijn voor de toekomst van Tedesco. Ondertussen wordt al een eerste mogelijke opvolger genoemd. Zo laat La Dernière Heure de naam van Philippe Clement vallen. Die heeft zijn kwaliteiten inmiddels bewezen, heeft Mannaert hoog zitten én staat onder steeds meer druk bij Rangers FC. Al is het voorlopig allerminst een concrete piste.

POLL: Clement zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

7
7
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

118
118
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

43
43
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

136
136
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

155
155
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

85
85
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

53
53
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

141
141
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

452
452
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

480
480
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

259
259
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

651
651
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

468
468
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

102
102
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

464
464
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

514
514
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

210
210
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

261
261
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

131
131

Meer sportnieuws