Deinze-soap blijft maar escaleren: rechtbank grijpt in

door
Deinze-soap blijft maar escaleren: rechtbank grijpt in

KMSK Deinze kon de wedstrijd van zaterdag tegen Francs Borains dan toch afwerken, weliswaar met een beloften-elftal. Maar mogelijk was dat het laatste sportieve wapenfeit van de geplaagde club. Dinsdag verschijnt Deinze immers voor de rechtbank voor een dagvaarding tot failissement.

Het gaat al een tijdje van kwaad naar erger voor de Oost-Vlaamse club, die nochtans met de nodige ambities aan het seizoen begon. Al snel doken echter hardnekkige geruchten over financiële problemen. De Aziatische eigenaars probeerden dat eerst nog onder de mat te geven, maar gaven hun financiële malaise uiteindelijk toch toe en draaiden vervolgens de geldkraan definitief toe.

Situatie escaleert verder

LEES OOK Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

De club leek zo onvermijdelijk op een faillissement af te steven. Tot begin deze maand dan toch een oplossing werd gevonden in de vorm van een overname. Het was het Luxemburgse 'AAD Invest' dat besloot om Deinze in handen te nemen. De nieuwe eigenaars promoveerden communicatieverantwoordelijke Céline Mawet tot CEO en maakten zich sterk dat de grootste financiële problemen weldra opgelost zouden worden. Dat bleken echter holle woorden.

Zo heersen er grote twijfels of 'AAD Invest', een redelijke schimmige organisatie, wel over voldoende middelen beschikt. Vooralsnog blijkt dat zeker niet het geval. Zo werden spelers en andere medewerkers nog steeds niet uitbetaald. Desondanks beweren de nieuwe eigenaars dat alles in orde zal komen als ze daarvoor de tijd krijgen. En ondertussen blijft de licentiecommissie maar extra sancties opleggen.

Club onder tijdelijk bewind

Maandag volgde echter een nieuwe wending in deze aanslepende soap. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de Gentse ondernemingsrechtbank besloten heeft om de club onder voorlopig bewind te plaatsen. Bewindvoerders Pieter Huyghe en Benny Goossens werden met de taak belast om de Deinze volledig te doorgronden op financieel vlak. In principe hebben ze 21 dagen de tijd voor die opdracht.

LEES OOK Wonderdokter Stijn Vreven gaat voor ultieme Lokerse stunt

Tijdens die periode nemen de beide bewindvoerders ook de dagelijkse leiding van de club op zich. 'AAD Invest' noch Mawet mag voorlopig dus geen beslissingen meer nemen. Het zijn ook de bewindvoerders die zullen beslissen of er komend weekend opnieuw gespeeld zal worden. Al zal veel afhangen van hoe de rechtszaak van dinsdag zal uitdraaien. Het einde van deze affaire is dus voorlopig niet in zicht.

POLL: De Pro League heeft Deinze te fel aan zijn lot overgelaten ...

Meest recent

Hasi kan tij niet keren: "Net als Riemer en Hubert..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

23
23
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

25
25
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

48
48
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

63
63
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

408
408
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

87
87
"Dit Antwerp is er even erg aan toe als Tribune 2"

Royal Antwerp FC verloor met 5-1 van Union SG. De Great Old is eigenlijk al een jaar sportief in een ...

260
260
Degryse velt snoeihard oordeel over Hasi en Anderlecht

Besnik Hasi koos voor een opvallende opstelling tegen Club Brugge. Het was al snel duidelijk dat het ...

369
369
Beerschot op drift: dit schokkend bedrag aan schulden

Beerschot degradeert na een dramatisch jaar. Dirk Kuyt & co zullen dus in de Challenger Pro ...

319
319
Vandenbempt looft Genkie: "Volgende keer Rode Duivel"

KRC Genk maakt al heel het seizoen indruk. Over heel het seizoen is het tot dusver de beste ploeg ...

311
311
Guardiola komt met vreemde reactie na FA Cup-zege

Manchester City won met 1-2 van Bournemouth en speelt zo de halve finale van de FA Cup. Pep ...

94
94
Hasi gokt en verliest: vreemde keuzes van de coach

Besnik Hasi heeft zijn eerste teleurstelling bij RSC Anderlecht al achter de rug. De coach maakte ...

180
180
STVV winnaar van het weekend: "Stress en angst"

STVV won met 0-1 van Beerschot en staat momenteel aan de leiding in de Relegation Play-Offs. De ...

113
113
Defour maakt brandhout van RSCA-beleid: "Geen visie"

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge. De Brusselaars weten van geen hout meer ...

403
403
'Nieuwe sportieve baas bezorgt Arsenal ware knaltransfer'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

79
79
Dendoncker verklaart afgang: "Nooit goed genoeg voor Anderlecht"

RSC Anderlecht had gehoopt dat de trainerswissel voor een schokeffect zal zorgen, maar dat bleek ...

426
426
Club Brugge benadeeld in titelstrijd? "Hun enige obstakel"

De eerste speeldag van de Champions' Play-Offs heeft geen grote verrassingen opgeleverd. KRC Genk en ...

1420
1420
Doek valt over Beerschot: "De gifbeker leegdrinken"

De Play-Downs zijn nog maar één speeldag ver en eerste degradant is al bekend. Zo is ...

127
127

Meer sportnieuws