KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

door
KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

KRC Genk wist deze week door te stoten naar de kwartfinales van de Croky Cup, al had het daarvoor tegen Standard wel verlengingen nodig. De Limburgers blijven zo een uitstekend seizoen doormaken, aangezien ze ook in de Jupiler Pro League nog steeds aan leiding prijken.

Na zestien speeldagen heeft Genk nog altijd vier punten voorsprong op eerste achtervolger Club Brugge. Antwerp en Anderlecht volgen zelfs al op acht punten. Genk lijkt dit seizoen dus een serieuze titelkandidaat te gaan worden, ook al omdat het in tegenstelling tot zijn voornaamste concurrenten niet moet afrekenen met belastend Europees voetbal.

Luca Oyen staat voor comeback bij Genk

LEES OOK 'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Bovendien kan Thorsten Fink in zijn kern ook over de nodige troeven beschikken. De Duitser lijkt er snel een extra wapen bij te gaan krijgen. Luca Oyen staat immers op het punt om zijn wederoptreden te gaan maken.

De 21-jarige flankaanvaller viel in maart uit met een gescheurde kruisband, maar is na negen maanden afwezigheid weer klaar voor de dienst. Hij traint al enkele weken weer mee met de groep en Het Belang van Limburg weet dat hij komend weekend zijn eerste speelminuten zal maken sinds zijn blessure.

Ritme opdoen bij Jong Genk in komende weken

Dat zal Oyen doen bij Jong Genk, dat het zaterdag in de Challenger Pro League opneemt tegen La Louvière. De Jonge Duivel zal voor die wedstrijd deel uitmaken van de selectie. Wellicht zal Oyen ook in de weken daarna nog enkele wedstrijden bij de U23 meepikken om wedstrijdritme op te doen.

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Wanneer hij weer helemaal fit is, hoopt Oyen eindelijk helemaal door te kunnen breken bij Genk. Daar debuteerde de flankaanvaller al in 2020 in de hoofdmacht, maar zijn ontwikkeling werd de voorbije jaren afgeremd door blessures. Oyen miste immers ook al een groot deel van het seizoen 2022/23 door een kruisbandletsel.

POLL: Zal Oyen dit seizoen nog een meerwaarde zijn voor Genk?

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

16
16
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

14
14
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

158
158
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

263
263
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

27
27
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

99
99
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

88
88
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

26
26
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

597
597
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

48
48
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

301
301
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

681
681
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

124
124
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

487
487
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

492
492
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

164
164
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

790
790

Meer sportnieuws