'Kortrijk schakelt bliksemsnel: oude bekende nieuwe trainer'

door
'Kortrijk schakelt bliksemsnel: oude bekende nieuwe trainer'

Dinsdag viel het derde trainersontslag op korte tijd in de Jupiler Pro League. Nadat de voorbije weken Oscar Garcia (OHL) en Miron Muslic (Cercle Brugge) al ontslagen werden, zette KV Kortrijk nu ook Freyr Alexandersson aan de deur.

De IJslander betaalde het gelag voor de moeizame resultaten van dit seizoen. Nadat vorig seizoen maar net de degradatie vermeden werd, belandde Kortrijk al snel opnieuw in de gevarenzone. Na achttien speeldagen staan ze pas veertiende.

KV Kortrijk gaat voor terugkeer Vanderhaeghe

LEES OOK Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Volgend weekend staat er een zespuntenwedstrijd tegen rode lantaarn Beerschot op het programma en Kortrijk lijkt dan een schokeffect te beogen. Dat zal mogelijk al met een nieuwe trainer zijn, want volgens Het Nieuwsblad staan de Kerels nu al dicht bij een opvolger voor Alexandersson.

Ze zouden namelijk volop werk maken van een terugkeer van Yves Vanderhaeghe om over te nemen. Het zou voor de 54-jarige al de derde keer zijn dat hij in het Guldensporenstadion aan de slag gaat. Hij begon er zijn trainerscarrière door zes jaar lang assistent te zijn van Georges Leekens en Hein Vanhaezebrouck.

Akkoord is al nabij

Hij werd vervolgens hoofdtrainer in het seizoen 2014/15 en was nog eens bij Kortrijk aan de slag tussen november 2018 en januari 2021. Zijn laatste opdracht als trainer was bij de Saudische tweedeklasser Al-Faisaly in 2023, in België was het laatst aan de slag bij KV Oostende een jaar eerder.

LEES OOK Vanderhaeghe geeft eerste reactie na bliksemontslag bij KVK

Een akkoord zou al nabij zijn en dus lijkt de kans groot dat Vanderhaeghe snel gepresenteerd kan worden in Kortrijk. Daar zal hij in de laatste twaalf wedstrijden nog moeten zien te verijdelen dat de Kerels opnieuw aan de slag moeten in de Relegation Play-Off, waarvoor ze een achterstand van vier punten op de twaalfde plaats moeten zien goed te maken.

POLL: Is Vanderhaeghe een goede keuze van KV Kortrijk?

Meest recent

'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

9
9
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

123
123
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

43
43
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

140
140
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

155
155
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

86
86
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

53
53
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

141
141
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

452
452
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

480
480
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

259
259
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

652
652
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

468
468
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

102
102
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

464
464
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

515
515
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

210
210
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

262
262
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

132
132

Meer sportnieuws