Binnen een tweetal weken, meer bepaald op 7 januari, gaat ook in België de transferperiode weer open. Maar heel wat clubs zijn nu al druk in de weer met het aanwerven van versterking. Bij RSC Anderlecht zou sportief directeur Olivier Renard dicht bij zijn eerste aanwinst staan.
De Belgische recordkampioen maakt zich op voor de eerste transferperiode met Renard aan het roer. Tijdens een overlegmoment met vertegenwoordigers van de supporters, de zogenaamde 'Fan Council', gaf die begin deze maand nog inzage in zijn transferplannen. Zo is het de bedoeling om de selectie in januari van gerichte versterking te voorzien.
Nieuwe winger
Daarbij geldt de defensie als prioriteit. Een extra centrale verdediger is sowieso nodig. Mogelijk wordt zelfs nog meer defensieve versterking gehaald in functie van volgend seizoen. Daarnaast wordt ook uitgekeken naar aanvallende opportuniteiten. Renard schermt zelf met het idee om een extra concurrent voor Kasper Dolberg aan te trekken, maar lijkt eerst voor een flankaanvaller te gaan.
Zo raakte in de voorbije dagen bekend dat Anderlecht aan het doordrukken is voor César 'Chino' Huerta. Deze Mexicaanse aanvaller, die op beide flanken en in het centrum uit de voeten kan, speelt momenteel in eigen land bij UNAM Pumas. Maar daar is zijn contract aflopend. RSCA hoopt van die situatie gebruik te maken om hem in januari aan een beperkte som te strikken.
Huren met optie?
Of dat plannetje ook zal werken, valt voorlopig af te wachten. Zo meldt Het Laatste Nieuws op basis van Mexicaanse bronnen dat Huerta overweegt om te verlengen bij Pumas zodat de club sowieso nog een bepaalde som kan recupereren. Maar dan wel onder strikte voorwaarden die zijn transfer naar Europa toch zou vrijwaren.
Sowieso hoeven de Mexicanen dus niet op de jackpot te rekenen. Bovendien biedt zo'n verlenging ook voordelen voor RSCA. Op die manier is het immers ook mogelijk om Huerta eerst te huren met, al dan niet verplichte, aankoopoptie. Een constructie die voor alle partijen wel eens interessant zou kunnen zijn.
Persoonlijk akkoord
De speler zelf overtuigen zou in ieder geval niet meer nodig zijn. Huerta kan zich vinden in de financiële voorwaarden. Het feit dat hij bij Anderlecht quasi elk jaar zou kunnen meespelen aan de competitie en een grote kans heeft op Europees voetbal, zou voor de Mexicaan doorslaggevend zijn. In eigen land wordt dan ook gewag gemaakt van een persoonlijk akkoord. Afwachten nu of ook de clubs er eerstdaags zullen uitkomen.