Sonck kiest verrassende Club-pion als 'Speler van het Jaar'

door
Sonck kiest verrassende Club-pion als 'Speler van het Jaar'

Weldra is het weer tijd om de beste speler van het voorbije jaar op de Belgische velden te bekronen, want januari is traditioneel de maand waarin de Gouden Schoen uitgereikt wordt. De voorbije weken werd al druk gespeculeerd over wie het kleinood zou kunnen winnen.

Daarbij lijkt Hans Vanaken de favoriet te zijn om zijn derde Schoen te winnen. De spelmaker van Club Brugge haalde het voorbije jaar opnieuw constant een zeer hoog niveau, iets wat van weinig spelers gezegd kan worden. Outsiders als Kasper Dolberg, Cameron Puertas of Kevin Denkey konden hun niveau geen volledig jaar aanhouden.

Sonck vond Mechele beste speler van 2024

LEES OOK Gouden 11: Club Brugge grote slokop met 8 (!) afgevaardigden

Wesley Sonck schuift echter een verrassende andere naam naar voor. De analist benoemt bij DAZN Brandon Mechele tot zijn 'speler van het jaar'. De 31-jarige verdediger treedt bij Club zelden uit de schaduw.

"Over Mechele wordt nooit iets gezegd. Maar hoeveel titels heeft die jongen intussen al? Vijf of zes?", stelt Sonck echter. "Hij speelt elke week zijn match. Iedereen vindt dat maar normaal. Hij speelt al jaren op dat niveau en presteert altijd goed. Dat vind ik top. Niet eens één jaar goed, maar heel constant."

Bepalend in JPL én Champions League

Mechele kan inderdaad wel terugblikken op een zeer sterk 2024. Ondanks de zware concurrentie bleef hij een zekerheid achterin bij Club, met sterke prestaties in de Champions League én de Jupiler Pro League.

LEES OOK Kranten zien grote uitblinker bij Club in Etihad Stadium

In de competitie was hij bovendien ook offensief een paar keer van groot belang. Mechele scoorde in 2024 maar liefst zeven competitiegoals en daar zaten enkele belangrijke doelpunten bij, zoals in de play-offs tegen Anderlecht, een late gelijkmaker tegen Union dit seizoen en enkele weken geleden nog de openingsgoal in de topper tegen Genk.

POLL: Zou Mechele een kandidaat moeten zijn voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Genadeloze afrekening: RSCA zet pseudovedette op straat

Amadou Diawara is niet langer speler van Anderlecht. De club zette de Guineeër maandenlang op ...

20
20
22 namen: Hayen met één wijziging, Fink verandert niets

Woensdagavond ontdekken we de eerste bekerfinalist van dit seizoen, want om 20u45 werken KRC Genk en ...

46
46
'Club en Anderlecht krijgen belangrijk bekerfinale-nieuws'

Deze week worden de terugwedstrijden van de halve finales in de Croky Cup afgewerkt en dus zullen we ...

127
127
Club Brugge laat nog een jong talent vertrekken

Bij Club Brugge hebben ze het deze winter vrij rustig gehouden op de wintermercato. Met de jonge ...

56
56
Amuzu enthousiast onthaald in Brazilië: details bekend

Na iets meer dan zeven jaar in het eerste elftal van Anderlecht trekt Francis Amuzu de deur van het ...

114
114
'Strijd om Saelemaekers barst helemaal los'

Alexis Saelemaekers kreeg in de zomer een nieuwe opdoffer te verwerken. Na een sterk seizoen op ...

103
103
Cristiano Ronaldo slaat transferdroom aan diggelen

Cristiano Ronaldo viert woensdag zijn 40ste verjaardag. De Portugese legende kan terugblikken op een ...

55
55
Bolat trekt na 8 jaar deur van JPL weer achter zich dicht

Bij Westerlo is het een drukke wintermercato geweest, waarin het zich op verschillende posities ...

58
58
'Anderlecht moet plots nog vertrek basispion vrezen'

De transferdeadline is voor Belgische clubs op maandagavond verstreken, maar bij Anderlecht beweegt ...

844
844
De Roeck velt oordeel over Antwerpse mercato

Antwerp gaat donderdag op zoek naar een tweede bekerfinale op rij, maar daarvoor zal het wel een ...

287
287
Verhaeghe over kampioenenmaker: "Had ik niet verwacht"

Club Brugge was weer de grote winnaar op het Gala van de Gouden Schoen. Hans Vanaken, Simon Mignolet ...

226
226
'Bommetje in Genk: Cuesta bereikt transferakkoord'

KRC Genk bereidt zich voor op het treffen met Club Brugge van vanavond. De Limburgers zien vanuit ...

597
597
Hubert: "Dat verwacht ik ook van de voorzitter"

RSC Anderlecht hoopt morgen een klein feestje te bouwen door zich te verzekeren van een plaats in de ...

210
210
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart ...

816
816
KAS Eupen verrast met komst twee bekende namen

KAS Eupen is bezig aan een mager seizoen in de Challenger Pro League. Ze staan op een negende ...

48
48
Hubert heeft zeer goed nieuws over Dolberg & co

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijke match. De Brusselaars spelen de terugmatch van de ...

313
313
'Droomtransfer Muñoz: 3 grootmachten knokken om oud-Genkie'

Bij KRC Genk wisten ze deze keer een winterse leegloop te vermijden, want de Limburgers willen hun ...

157
157
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de ...

199
199
Volgende sterkhouder Cercle dringt aan op transfer

Bij Cercle Brugge zullen ze misschien wel met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. ...

308
308
'Club Brugge keihard: 5 toptransfers door de neus geboord'

Club Brugge heeft op het eerste zicht een rustige wintermercato beleefd. Het ontdeed zich van enkele ...

665
665

Meer sportnieuws