Dierckx hangt vuile was Deinze buiten: “Complete waanzin!”

door
Dierckx hangt vuile was Deinze buiten: “Complete waanzin!”

Het verhaal van Deinze eindigde in mineur. Even was er weer hoop voor de voormalige Belgische tweedeklasser, maar ook de nieuwe overnemers konden het tij niet keren. Uiteindelijk ging Deinze failliet. Tuur Dierckx was net aan een comeback op de Belgische velden bezig.

Dierckx ging een avontuur in Griekenland aan, maar keerde terug naar België en tekende bij Deinze. Ook dat verhaal ging echter zwaar fout. Nu zit de buitenspeler al een tijdje zonder contract. Tegenover Het Nieuwsblad deed het voormalige talent van Royal Antwerp FC zijn boekje open over Deinze.

Complete waanzin

Nieuwe overnemer Doudou Cissé kwam met grote beloftes, maar kon die niet waarmaken. Hij verweet vervolgens zelfs de spelers van onrespectvol gedrag. Dierckx kon zijn oren en ogen niet geloven. “Dat was de complete waanzin. Hij heeft in de kleedkamer gedreigd dat spelers moesten stoppen met een brief te sturen naar Sporta omdat we niet betaald werden. Spelers die er toen niet waren, mochten vertrekken.”

De spelers namen het heft in eigen handen. “Op dat moment hebben een aantal spelers waaronder ikzelf het woord genomen en duidelijk gemaakt dat hij in een andere wereld leefde. Wij trainden en speelden al twee maanden zonder dat we betaald werden. Zonder enige vorm van respect of waardering. Dan is het toch te gek voor woorden dat wij onrespectvol zouden zijn. Even later heeft hij zich verontschuldigd. We hadden gelijk, zei hij. Duidelijk alleen maar om ons even te sussen.”

Bizarre rollercoaster

Dierckx sprak van een bizarre rollercoaster. “Het was alsof je in een rollercoaster zat. Er sluimerden al een tijdje vragen en er waren onzekerheden, maar plots was er die overname. Dan was er weer die positieve flow. Voor even toch. Beloftes werden niet nagekomen. Onzekerheid veranderde in gelatenheid. Je belandt in een overlevingsmechanisme.”

Uiteindelijk moest Deinze de boeken volledig toedoen. “Toen het doek definitief viel, was het voor ons al een tijdje duidelijk dat het een aflopend verhaal was. Voor mij viel het allemaal nog mee, maar ik zag ook drama’s. Er waren gezinnen die hun appartement niet meer konden betalen. Dat heeft er echt wel ingehakt.” e

POLL: Vind jij het jammer dat Deinze failliet is gegaan?

Meest recent

Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al ...

11
11
Mignolet met schrik vrij: "Ze maken het me niet makkelijk"

Club Brugge kreeg donderdagavond een onverwachte tik in de titelstrijd. Na vier overwinningen op rij ...

15
15
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van ...

109
109
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op ...

51
51
Hayen maakt goudeerlijke pijnlijke conclusie

De titelstrijd in de Jupiler Pro League kreeg donderdagavond nog maar eens een nieuwe wending. Amper ...

122
122
'Onzichtbaar' en 'gefrustreerd': kranten hard voor gebuisde Bruggeling

Club Brugge heeft donderdagavond de leidersplaats in de Champions' Play-Offs uit handen gegeven. ...

276
276
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG ...

811
811
Rotavond rode Lukebakio, PSV houdt sprankel titelhoop

In Nederland behoudt PSV nog een waterkansje op de titel. De Eindehovenaren wonnen donderdagavond ...

22
22
Spektakel in Promotie Play-Offs: RWDM in erg vieze papieren

Nog geen week na de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League, gingen de ...

146
146
Titelstrijd op zijn kop! Union leider na zenuwslag in Brugge

Halfweg de Champions' Play-Offs staat de top van het klassement helemaal op zijn kop. Zo is het ...

263
263
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met ...

434
434
'Xavi-bommetje: totaal onverwachte club ruikt zijn kans'

Het einde van het seizoen op clubniveau nadert, heel wat ploegen zijn dan ook bezig met de ...

92
92
'Genk houdt zich klaar: topclub gaat voor Bonsu Baah'

KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts ...

171
171
Club-fans vervloeken Union: "Onsportieve, vuile ploeg"

In het Jan Breydel-stadion stond donderdagavond een cruciale afspraak binnen de titelstrijd op het ...

731
731
Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen ...

141
141
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

329
329
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet ...

523
523
Garcia verklapt: Genk-smaakmaker dicht bij Rode Duivels

Nog enkele weken en het seizoen zit er voor de meeste clubs weer op, maar de internationals zullen ...

284
284
Club - Union: uitsluitsel Mignolet, één wissel bij bezoekers

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel in de titelstrijd op het programma. Zo krijgt leider ...

68
68
Crisis compleet: Gent onderneemt actie met woeste fans

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een ware lijdensweg voor AA Gent. Woensdag werd een nieuw ...

206
206

Meer sportnieuws