'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

door
'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

Vrijdag maakte de KBVB het langverwachte ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach bekend. Sindsdien wordt er meer dan ooit gespeculeerd over wie hem zal opvolgen. Vincent Mannaert zou die knoop echter snel gaan doorhakken.

De voormalige CEO van Club Brugge, die jarenlang sportieve en financiële successen boekte bij Blauw-Zwart, werd begin december aangesteld als sportief directeur van de KBVB. En er wachtte Mannaert meteen een loodzware opdracht. Na een kalenderjaar waarin de teleurstellingen mekaar in sneltempo opvolgden, moest hij de nationale ploeg weer op de rails krijgen.

LEES OOK 'Bizarre timing' Standard Luik wakkert geruchten aan

Logischerwijs beet Mannaert zich eerst vast in het dossier van de bondscoach. Een ontslag van Tedesco leek na de teleurstellende campagnes op het EK en de Nations League, onvermijdelijk geworden. Toch nam de sportief directeur uitgebreid zijn tijd voor een evaluatie. Bovendien kwam het de bond financieel gezien goed uit dat het ontslag wat uitgesteld kon worden.

Hjulmand haakt af

Mede daarom werd zo laat pas gecommuniceerd over het lot van Tedesco. Al speelde uiteraard ook de zoektocht naar een opvolger een rol. Dat het ontslag nu toch wereldkundig is gemaakt, is een indicatie dat die zoektocht bijna afgerond is. In het beste geval wordt dit weekend een definitieve keuze gemaakt en zal in de komende dagen een officiële presentatie volgen.

Als kanshebbers op de job worden de Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia al enkele dagen nadrukkelijk genoemd. Even dook ook de naam van Kasper Hjulmand op. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft de oud-bondscoach van Denemarken vriendelijk bedankt. Wegens enkele problemen in de privésfeer zet hij zijn carrière momenteel op pauze.

Weg open voor Courtois?

LEES OOK De gok van Garcia: Mechele aan de aftrap bij Rode Duivels?

Zondag dook echter ook de naam van Julen Lopetegui op. En die piste is ook volgens Tavolieri behoorlijk concreet. Mannaert zou in de Spanjaard een type à la Roberto Martinez zien. Met zijn aanstelling zou ook de weg geplaveid worden voor een terugkeer van Thibaut Courtois. Lopetegui werkte destijds bij Real Madrid alvast kortstondig samen met de doelman en kent hem dus behoorlijk goed. Ze kunnen samen ook in het Spaans communiceren. Afwachten dus of dat uiteindelijk een doorslaggevende factor zal zijn.

POLL: Lopetegui zou een goede keuze zijn als nieuwe bondscoach ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

11
11
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

7
7
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

131
131
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

215
215
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

25
25
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

91
91
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

78
78
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

22
22
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

573
573
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

44
44
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

284
284
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

657
657
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

119
119
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

472
472
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

221
221
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

483
483
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

81
81
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

158
158
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

778
778

Meer sportnieuws