Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

door
Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

Vincent Kompany raast dit seizoen door de Bundesliga, maar toch is alles niet koek en ei. De Belgische oefenmeester eist zéér dominant spel, maar dat komt ook met enkele gaten in zijn filosofie. Bayern maakt een karrenvracht aan doelpunten, maar slikt er ook veel.

De cijfers van Bayern na 20 Bundesliga-matchen zijn hallucinant: gemiddeld 71% balbezit, 100 grote kansen gecreëerd, 62 doelpunten, 677 gemiddeld aantal passes per match en 144 hoekschoppen. Toch zette erevoorzitter van Bayern, Uli Hoeness, coach Kompany op scherp.

Topper op komst

LEES OOK 'Totale ommekeer in München: topcontract tot medio 2029'

Bayern telt nu zes punten meer dan landskampioen Bayer Leverkusen. Op 15 februari staat de topper tussen de twee Duitse grootmachten op het programma. Hoeness zei in november nog dat het Bayern van Kompany niet te stoppen is en kampioen zal spelen. Op die woorden kwam hij nu verrassend genoeg terug. “Ik moet mezelf corrigeren. Leverkusen is sterker dan verwacht en ambeteert ons. Ik heb het vermoeden dat zij ons de komende maanden zullen blijven ambeteren", citeerde Het Laatste Nieuws.

Hoeness ziet het somber in voor de topper tegen Leverkusen. De voorzitter vindt dat Kompany té koppig vast blijft houden aan zijn ultra aanvallende speelstijl. Dat leidde de afgelopen weken onder meer tot een pijnlijke Europese nederlaag tegen Feyenoord én veel tegendoelpunten. “Het is in de eerste plaats aan Max Eberl (sportief directeur, red) om op de trainer af te stappen, maar als ik Kompany zelf zie, zal ik hem ook wel de vraag stellen waarom wij zoveel makkelijke tegentreffers slikken. Wat is dat toch?”

Hommeles Bayern 

In de laatste vijf wedstrijden kreeg Bayern tien doelpunten om de oren. Ook volgens icoon Joshua Kimmich is dat te veel. Vooral in het slot van de wedstrijd lijken de spelers gas terug te nemen. “Veel doelpunten vallen in het slot van de wedstrijd, als we een ruime voorsprong hebben en bijgevolg jongens gaan relaxen”, aldus de Duitse international eerder. 

LEES OOK Kompany wacht bang af: Kimmich kondigt snelle beslissing aan

Kompany laat Bayern erg aanvallend voetballen, maar dat zorgt ook voor veel ruimte op de counter. Doelman Manuel Neuer komt vaak oog in oog met aanvallers omdat de overige tien spelers op de helft van de tegenstander staan. ‘Het zal alvast niet Vincent Kompany zijn die zijn filosofie zal wijzigen voor een tegentreffer meer of minder’, klinkt het nog.

POLL: Vind jij dat Kompany zijn aanvallende tactiek moet aanpassen?

Meest recent

PSG kegelt Liverpool na strafschoppen uit Champions League

In de Champions League stonden vanavond nog drie terugmatchen van de achtste finales van de ...

67
67
Kompany laat Bayern dromen: "Echt, echt onder de indruk"

Vincent Kompany heeft met Bayern München voor een stevig statement gezorgd. Ze wisten Bayer ...

89
89
'Anderlecht incasseert ferme tegenvaller met Verschaeren'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen doorlopend af te rekenen gehad met blessures. Dat roept heel veel ...

173
173
Spaanse pers: "Dé topfavoriet voor de Champions League"

In de Champions League vinden vandaag en morgen de achtste finales plaats. Vanaf de kwartfinales ...

78
78
Jashari en Hayen: "Dat wordt cruciaal tegen Aston Villa"

Club Brugge weet wat het morgen moet doen: minstens twee keer scoren op het veld van Aston Villa. De ...

39
39
Vanhaezebrouck geeft AA Gent gouden trainerstip

AA Gent stelde Danijel Milicevic aan als tijdelijke opvolger van Wouter Vrancken. De voormalige ...

119
119
PSV ziet absolute sterkhouder de club gratis verlaten

PSV kent een heel vreemd seizoen. De Einhovenaren begonnen zeer goed aan het seizoen, maar de ...

45
45
Verhuurde spelers: spitsen schitteren met resem doelpunten

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

59
59
Geniale Lamine Yamal rolt Benfica helemaal op

FC Barcelona speelde al om 18u45 zijn terugwedstrijd van de achtste finales van de Champions League. ...

55
55
Anderlecht slaat weer toe bij Racing Genk

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

1064
1064
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj. De 15-voudige Rode Duivel staat ...

497
497
Hayen spreekt voor CL-match: "Als ik mag kiezen..."

Nicky Hayen is ongeveer een jaar trainer van Club Brugge en het was tot op heden vooral feest. De ...

122
122
Jashari weg bij Club Brugge? Speler reageert op geruchten

Club Brugge speelt morgenavond in de Champions League tegen Aston Villa. Blauw-Zwart lijkt voor een ...

555
555
Emery deelt fikse waarschuwing uit omtrent Club Brugge

Club Brugge staat morgen voor een bijzonder moeilijke taak, want ze moeten een 1-3-nederlaag zien ...

198
198
'Done deal: Anderlecht bevestigt eerste zomertransfer'

Met de play-offs én de bekerfinale in het verschiet gaat het straks om de knikkers voor ...

600
600
Fink houdt adem in: Genk vreest opdoffer uit ziekenboeg

Ongeacht de uitslag van de topper tegen Union begint KRC Genk vervolgens in polepositie aan de ...

402
402
'Hayen hakt knopen door: 3 wissels bij Club Brugge?'

Na de 1-3 nederlaag in eigen huis lijkt de terugmatch tegen Aston Villa woensdag het eindstation te ...

444
444
'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

Door de nederlaag in de Brugse derby dreigt Cercle straks veroordeeld te worden tot de Play-Downs. ...

248
248
Genk legt steunpilaar langer vast: "Genkie voor het leven"

KRC Genk hoopt straks met een zo riant mogelijke voorsprong aan de play-offs te beginnen. Om voor ...

155
155
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers ...

896
896

Meer sportnieuws