Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

door
Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

De titelstrijd in de Spaanse Primera Division blijft razend spannend. Zeker omdat leider en titelverdediger Real Madrid afgelopen weekend verrassend puntenverlies leed. Al was men binnen de club niet te spreken over de gang van zaken in het duel tegen Espanyol.

In de eerste helft van het seizoen speelden Real Madrid en FC Barcelona regelmatig haasje over aan de kop van het klassement in La Liga. Uiteindelijk werd het duo zelfs voorbij gestoken door Atlético Madrid. Maar in de voorbije weken kon de Koninklijke de macht toch weer naar zich toe trekken.

LEES OOK Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

Maar de voorsprong blijft beperkt. Zeker na afgelopen weekend. Atlético en Barça pakten op eigen veld immers de volle buit tegen respectievelijk RCD Mallorca en Deportivo Alaves. De regerende kampioen ging dan weer verrassend onderuit op het bezoek bij Espanyol: 1-0.

Klaagzang in open brief

Achteraf was men in het Madrileense kamp wel niet te spreken over de arbitrage. Carlos Romero ontsnapte immers aan een rode kaart na een smerige tackle op Kylian Mbappé. Als klap op de vuurpijl scoorde diezelfde Romero in de slotminuten ook nog eens het winnende doelpunt.

LEES OOK Courtois en Bakayoko beleven enorm pijnlijke avond

Achteraf werd dan ook giftig gereageerd bij Real. En inmiddels is de club nog een stap verder gegaan. Maandag werd immers een statement gelanceerd. In het document, dat zo'n vier pagina's, wordt een brief opgesteld aan de Spaanse scheidsrechtersfederatie. Daarin legt Real enkele eisen op tafel.

Frauduleus systeem

Zo vraagt men de audio-communicatie met de VAR op bij de bewuste overtreding van Romero én bij het afgekeurde doelpunt van Vinicius Junior. Daarnaast wil men dat het hele scheidsrechtersdepartement op de schop gaat. "Real Madrid kan niet aanvaarden dat de competitie geleid blijft worden door een arbitraal systeem dat al in diskrediet is gebracht, dat al door de rechter als frauduleus is bestempeld. Het volstaat niet om een paar directeuren te vervangen, er is een volledige renovatie nodig", klinkt het.

POLL: Real moet zich niet bezighouden met zo'n statements ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘TDD-vuurwerk bij Anderlecht, Gent en Antwerp’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

0
0
‘Hairemans dropt bom bij KV Mechelen, Antwerp op vinkenslag'

Geoffrey Hairemans kampt met een aflopend contract bij KV Mechelen en volgens Het Laatste Nieuws is ...

93
93
‘Bizarre onthulling: Standard blies knaltransfer laatste moment af’

Standard Luik pakte op het slot van de wintermercato nog uit met de komst van doelman Gavin Bazunu. ...

32
32
Anderlecht verbaast daags na mercato met transferakkoord

RSC Anderlecht liet op de valreep nog Amando Lapage naar Westerlo vertrekken. Voor de 19-jarige ...

178
178
‘Rayane Bounida hakt knoop door over toekomst bij Ajax'

Rayane Bounida was een internetfenomeen bij RSC Anderlecht en die lijn trekt hij gewoon door bij ...

68
68
‘Details Lapage bekend, desillusie voor Anderlecht-fans'

Amando Lapage verlaat RSC Anderlecht voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van Paul ...

250
250
Ex-Club Brugge-toptalent Mbamba verrast met JPL-terugkeer

Noah Mbamba brak op jonge leeftijd door bij Club Brugge en speelde onder meer in de jeugd van KRC ...

87
87
Ronaldo kiest beste speler ooit: "Zag nooit een betere"

Cristiano Ronaldo liet maandag nog eens van zich spreken. In de Aziatische Champions League hielp ...

112
112
Genk-Club en Antwerp-Anderlecht: refs in bekerclashes bekend

Het Belgische voetbal maakt zich op voor een erg drukke week. Dinsdagavond wordt immers de Gouden ...

331
331
'Kersvers aanwinst krijgt meteen koude douche bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft in het slot van de wintermercato dan toch nog versterking gestrikt. Zo ...

522
522
AA Gent kondigt op valreep nog twee vertrekkers aan

AA Gent is er dan toch niet in geslaagd om voor het sluiten van de transfermarkt nog een nieuwe ...

125
125
Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

De titelstrijd in de Spaanse Primera Division blijft razend spannend. Zeker omdat leider en ...

120
120
Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Hans Vanaken trekt dinsdagavond als dé absolute favoriet naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

1130
1130
'AA Gent contacteert volgende (top)coach in JPL'

AA Gent pakte afgelopen weekend een cruciale overwinning tegen RSC Anderlecht. Een opsteker voor ...

533
533
Deadline deals: City dokt 60 miljoen, vuurwerk in Milaan

Ook in de meeste Europese competities sloot de winterse transfermarkt maandag om middernacht zijn ...

131
131
Anderlecht voor de gek gezet: toptransfer gaat compleet fout

Anderlecht haalde Adryelson (26) in de winter als defensieve versterking, maar de Braziliaan maakt ...

559
559
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met ...

472
472
Gouden Schoen 2024: grootste uitdagers Vanaken bekend

Dinsdagavond is het zover, dan wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken geldt ...

480
480
Deadline deals: Extra vertrekker Anderlecht, drukte in Luik en Antwerpen

Maandag om middernacht sloot de winterse transferperiode officieel zijn deuren. Vlak voor het ...

388
388
Vandenbempt haalt snoeihard uit naar refs na JPL-fiasco

De scheidsrechters krijgen de laatste tijd weer enorm veel kritiek in de Jupiler Pro League. Ook ...

342
342

Meer sportnieuws