Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke mercato, zowel bij de eerste ploeg als RSCA Futures. Sporza-journalist Tom Boudeweel sprak bij Sporza over de eerste mercato van Olivier Renard bij Anderlecht. De toekomst zal uitwijzen of die een succes is.
Zeven transfers bij Anderlecht
"Ze hebben heel speciaal ingekocht. 7 spelers is al opvallend in de wintermercato, maar ook de leeftijd van die jongens: 1 van 17 en van 18, 2 van 19 en 1 van 21. Huerta is 24 en Adryelson - die gehuurd wordt - is 26. In totaal gaven ze 7 miljoen uit voor vooral jonge gasten terwijl je misschien verwacht had dat ze meteen inzetbare spelers nodig hebben bij Anderlecht", stelt Boudeweel vast.
Hey, Adryelson en Huerta zijn de drie aanwinsten voor de A-kern. Zij strijden om een basisplaats. Sternal, Dao, Kanaté en Hatenboer zijn opties voor de toekomst. Het is afwachten of RSCA beter zal zijn dan voor de mercato.
Te goedkoop verkocht
Er vertrok immers ook wel wat volk. Dreyer en Amuzu werden voor amper 6,2 miljoen euro verkocht. Daar verliest RSCA toch bepaalde kwaliteiten. Jörgensen vertrok ook. Boudeweel is van mening dat Renard bepaalde spelers te goedkoop laat gaan.
"Met Dreyer voor amper 5,5 miljoen (500.000 euro daarvan zijn eventuele bonussen, nvdr.) en de nakende transfer van Amuzu, die ze ooit voor 10 miljoen konden verkopen maar nu voor een avontuur in Brazilië (1,2 miljoen eurp, nvdr.) kiest, heeft Anderlecht wel 2 spelers flink onder de prijs verkocht", zei hij.
Amuzu was einde contract in de zomer, maar er was nog een optie. Anderlecht wilde die niet lichten omdat er dan een loonsverhoging zat aan te komen. Ze duwden Amuzu ook naar de uitgang, wat ook het geval was voor Dreyer. Zonder diens vertrek was er wellicht geen sprake van de komst van een speler als Hey. Zonder te verkopen, was er weer weinig mogelijk.