Renard moet het Fredberg-recept toepassen

door
Renard moet het Fredberg-recept toepassen

RSC Anderlecht heeft in totaal iets meer dan 10 miljoen euro gespendeerd aan nieuwe spelers voor de A-kern dit seizoen. Er kwam net geen 25 miljoen euro binnen aan uitgaande transfergelden én de Europa League leverde ondertussen ook al ongeveer 10 miljoen euro bruto op. Deze mercato bleek weer dat RSCA eerst moest verkopen.

Anderlecht moest verkopen

Jesper Fredberg hoopte afgelopen zomer “agressief” te kunnen zijn op de transfermarkt. Na enkele weken in de mercato bereikte ons toen al de nodige informatie dat Anderlecht financieel heel weinig middelen had. Fredberg ging voor opportuniteiten, hij kon niet anders. Iemand als Mario Stroeykens of Kasper Dolberg verkopen wenste hij niet te doen. De Deen hoopte op stabiliteit in de kern. Dat werd ook eens tijd in Brussel.

LEES OOK Renard niet klassevol: Fredberg met de grond gelijk gemaakt

Fredberg had een doelman, twee centrale verdedigers, een centrale middenvelder en twee flankaanvallers op het lijstje staan. Door de goede prestaties van Coosemans werd de eerste piste geschrapt. Een verdediger en flankaanvaller ontbraken op het einde.

Loonmassa verder laten zakken

Anderlecht gaf nadien via Vandenhaute en Coucke dat er wel degelijk middelen waren, al was de uitleg van de voorzitter wel wat warrig. Er waren middelen, maar schoorvoetend gaf hij toen ook aan dat RSCA enkel kon investeren als er flink werd verkocht. Er kwam voor ongever 20 miljoen euro aan transfergelden binnen. Niet voldoende om "agressief" te kunnen zijn. Dat bleek ook in januari, want er leg duidelijk gaan zak geld klaar die Fredberg niet had aangeraakt.

In januari konden ze er nochtans “een lap op geven”, aldus Coucke via Instagram. Vreemd genoeg communiceert hij enkel daar over Anderlecht. Als Coucke het aantal transfers bedoelde, dan klopt dit zeker. Er werden 7 spelers gehaald voor de eerste en tweede ploeg. Slechts twee daarvan kosten ‘redelijk wat geld’, met César Huerta en Lucas Hey. Respectievelijk 2 en 3 miljoen euro. De rest zijn toch vooral gokjes. Jonge talenten halen en als er daar 1 of 2 van doorbreken en geld opleveren, is dat al een succes.

LEES OOK Anderlecht titelkandidaat? "Ze moeten zich geen illusies maken"

Olivier Renard verklaarde aan DAZN dat Anders Dreyer werd verkocht om geld binnen te halen. Zo kon hij César Huerta vastleggen. Met dat geld werd ook Lucas Hey gehaald, vertelde hij aan La Dernière Heure. RSCA moest dus verkopen, maar Renard moest ook de loonmassa niet laten stijgen. Fredberg had die op een jaar tijd al flink laten zakken met ruim 5 miljoen euro. Dreyer, Amuzu, Diawara en Jörgensen moesten op de loonlijst plaats maken voor mannen als Huerta, Adryelson en Hey.

POLL: Heeft RSCA te weinig financiële slagkracht?

Meest recent

Antwerp met twee debutanten, zes (!) wissels bij Anderlecht

Donderdagavond wordt bekend wie begin mei tegen Club Brugge zal strijden in de bekerfinale. Om dat ...

125
125
'Real vindt opvolger Kroos: prijskaartje van 60 miljoen'

Na jaarlijkse gewoonte hield Real Madrid het tijdens de voorbije wintermercato opvallend rustig. ...

18
18
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een ...

117
117
Milicevic kondigt 'versterking' aan: "Hopelijk eind deze maand"

AA Gent staat in de komende weken opnieuw voor een druk programma. In de competitie wil het zijn top ...

122
122
Anderlecht titelkandidaat? "Ze moeten zich geen illusies maken"

RSC Anderlecht hoopt zich donderdagavond te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De ...

232
232
'Frenkie richting exit: zomerklapper naar Premier League'

Tijdens de voorbije wintermercato heeft het merendeel van de Europese grootmachten zich behoorlijk ...

46
46
Bayat bevestigt: "Probeerden hem naar Charleroi te halen"

Sporting Charleroi zocht naar een extra spits, maar die vonden ze niet. Manager Mehdi Bayat sprak ...

24
24
Renard moet het Fredberg-recept toepassen

RSC Anderlecht heeft in totaal iets meer dan 10 miljoen euro gespendeerd aan nieuwe spelers voor de ...

179
179
'Walsh verlaat KV Mechelen voor droomtransfer'

KV Mechelen gaat nog een uitgaande transfer afronden. De Maneblussers staan op het punt om Sandy ...

176
176
Mourinho: "Zij ontbreken tegen Anderlecht"

RSC Anderlecht gaat een héél zware maand tegemoet. David Hubert zal bijzonder blij ...

177
177
Sonck looft Club Brugge-pion: "Indrukwekkende ontwikkeling"

Bij Club Brugge kennen ze een fantastisch seizoen. Blauw-Zwart hoopt uiteraard om nog maar eens een ...

365
365
Filip Joos gaat compleet door het lint: Fo**ing veel...

Filip Joos is doorgaans de rust zelve. De presentator van de openbare omroep geeft uiteraard ...

224
224
Anderlecht snakt naar succes: excuses zijn opgebruikt

RSC Anderlecht neemt het vanavond in de halve finales van de Beker van België op tegen Royal ...

131
131
'Bliksemvertrek bij Anderlecht: miscast wil al vertrekken'

D-Day voor Anderlecht, dat zich langs Antwerp naar de finale van de Croky Cup moet zien te knokken. ...

816
816
'Jackpot voor KRC Genk: vervanger meubelstuk al bekend'

KRC Genk staat op het punt om nog een uitgaande transfer af te ronden, want behoudens een kink in de ...

428
428
Antwerp-Anderlecht: De Roeck & Hubert broeden op wissels

Antwerp en Anderlecht vechten straks onderling uit wie het in de finale van de Croky Cup mag opnemen ...

232
232
Hasi haalt stevig uit naar bestuur KV Mechelen

Vrijdag beginnen we alweer aan de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League. Die wordt afgetrapt met ...

414
414
Penders legt uit waarom hij Chelsea boven PSG verkoos

Sinds de winterstop is Mike Penders opnieuw de nummer één onder de lat bij KRC Genk. ...

155
155
Deschacht ziet voordeel voor Anderlecht in bekerfinale

Acht jaar na de laatste titel snakken ze bij Anderlecht naar een nieuwe trofee. Er staat dan ook ...

232
232
'Kassa Genk rinkelt: transfer in alle stilte afgerond'

Bij KRC Genk maakten ze deze winter van meet af aan duidelijk dat ze hun kern bijeen wilden houden, ...

315
315

Meer sportnieuws