De Roeck tikt sterkhouder op vingers: "Beheerster zijn"

door
De Roeck tikt sterkhouder op vingers:

Antwerp FC likt momenteel zijn wonden na een behoorlijk dramatische week. Enkele dagen na de bekeruitschakeling verloor RAFC immers het belangrijke competitieduel op het veld van RSC Anderlecht. Dat had het onder meer te danken aan een domme fout van Mahamadou Doumbia.

Een week geleden was de Malinese middenvelder nog de grote held op de Bosuil met zijn geweldige doelpunt tegen Club Brugge. En ook naast die treffer speelde hij een sterke match tegen de titelverdediger. Antwerp is dan ook erg tevreden dat het goudhaantje weer terug op niveau is na zijn blessure.

Duur balverlies

LEES OOK Antwerp neemt zondebok in bescherming: "Geweldig niveau"

Als Doumbia zich zo blijft ontwikkelen, zal hij op termijn ongetwijfeld een mooie (en voor Antwerp lucratieve) transfer maken. Maar dan moeten hij zich ook op bepaalde vlakken nog verbeteren. Zo wordt het vooral zaak om een bepaalde vorm van nonchalance uit zijn spel te krijgen. 

Zondag brak hem, en zijn ploeg, immers zuur op. Bij een 0-0-tussenstand begon Doumbia immers te dribbelen op de eigen helft terwijl hij de bal makkelijk had kunnen afgeven. In plaats daarvan leed hij balverlies en kon Anderlecht profiteren met de openingstreffer. Een dure fout dus.

Momenten kiezen

Coach Jonas De Roeck nam hem vlak na de match niets kwalijk, maar tikte hem niet veel later toch op de vingers. "Maha speelt met heel veel vertrouwen, maar moet zijn momenten kiezen. Op zich doet hij in die fase om goed te doen, hij komt zijn verantwoordelijkheid nemen. Maar hij moet daar toch wat beheerster zijn", klonk het bij Gazet van Antwerpen.

LEES OOK 'Antwerp houdt adem in: extra vertrekker na deadline?'

De Roeck benadrukt echter dat er bij die tegengoal nog meer fouten werden gemaakt. En ook Olivier Deman weigerde om Doumbia als zondebok aan te duiden. "Ik denk nu niet dat dit het moment is om iemand de schuld te geven. Collectief was het ook niet goed. De vermoeidheid speelde veel jongens nog parten."

POLL: Antwerp verdiende minstens een punt ...

Meest recent

Besnik Hasi zwaar onder vuur: “Waarom in godsnaam?”

Besnik Hasi deed afgelopen speeldag weer opvallende uitspraken. Na het 3-3 gelijkspel tegen KAA Gent ...

0
0
Na ophef Nainggolan weer storm: ontslag bij Lokeren-Temse

Het rommelt bij Lokeren-Temse. Na de ophef rond Radja Nainggolan zal de tweedeklasser volgens Het ...

13
13
Sprookje Muslic duurt voort: nieuwe droomaffiche in FA Cup

In Engeland werd afgelopen weekend de vierde ronde van de League Cup afgewerkt. Daarin zorgde het ...

20
20
Anderlecht likkebaardt: "Hij is de 'nieuwe Luc Nillis'"

RSC Anderlecht heeft erg mooie week achter de rug. Enkele dagen na de kwalificatie voor de finale ...

200
200
'Arsenal genadeloos: zeven spelers naar uitgang geduwd'

Arsenal FC is andermaal bezig aan een meer dan degelijk seizoen, maar dreigt andermaal met lege ...

51
51
Hommeles bij KVM: "Regelrechte aanval op zijn ploegmaats"

KV Mechelen geraakt momenteel niet uit zijn negatieve spiraal. Afgelopen vrijdag leek Malinwa ...

196
196
Transfergoeroe tipt Atalanta voor verrassende Bruggeling

Club Brugge moet deze week opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de heenmatch van de ...

324
324
'Knaltransfer Frenkie de Jong: Barça vindt nu al vervanger'

Tijdens de voorbije wintermercato heeft het merendeel van de Europese grootmachten zich behoorlijk ...

166
166
'Transferstorm op komst: Stroeykens drijft RSCA tot wanhoop'

Mario Stroeykens is uitgegroeid tot een sleutelspeler bij Anderlecht en trekt steeds meer aandacht ...

476
476
Under Review: Referee Department fileert rest speeldag 25

Na een bewogen voetbalweekend was het op maandag uitkijken naar het wekelijkse Under Review. Ook nu ...

164
164
Lardot doet boekje open over VAR-soap in KV Mechelen-AA Gent

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond helaas alweer bol van de discutabel fases. In het ...

249
249
Bondsparket vordert sancties voor Cercle Brugge & OHL

Nadat er een week voordien nog maar liefst acht exemplaren werden uitgedeeld bleven de rode kaarten ...

197
197
'Chelsea heeft recordsom veil voor steunpilaar Club Brugge'

Club Brugge geniet internationaal alsmaar meer een uitstekende reputatie als kweekvijver van talent. ...

866
866
'Anderlecht houdt adem in: trio smaakmakers richting exit?'

Hoewel de drukke wintermercato erop zit kan Olivier Renard naar eigen zeggen nu niet zomaar op zijn ...

625
625
KV Mechelen hakt knoop door: match tegen AA Gent herspeeld?

De Belgische arbitrage heeft helaas alweer geen al te best weekend achter de rug. Vooral bij KV ...

1481
1481
Hey looft ploegmaat: "Toont zijn grote impact"

Bij RSC Anderlecht laten de aanwinsten voorlopig een goede indruk achter. César Huerta en ...

243
243
Anderlecht komt met prachtig afscheid aan Amuzu

Francis Amuzu heeft vandaag zijn transfer naar Gremio officieel afgerond. Hij tekende voor twee jaar ...

159
159
Feyenoord en Brian Priske dan toch uit elkaar

Het avontuur van Brian Priske bij Feyenoord is over en uit. De Deense coach werd dan toch bedankt ...

75
75
'Silva (ex-Anderlecht) op weg naar Europese topclub'

Fabio Silva wordt al jaren aanzien als een groot talent, maar er wordt geleurd met de Portugese ...

106
106
'Mannaert aan zet: domper Karetsas dreigt steeds meer'

Vincent Mannaert zal de komende dagen en weken een tempo hoger moeten gaan schakelen. De strijd om ...

1504
1504

Meer sportnieuws