Het Gala van de Gouden Schoen kreeg een verwachte en verdiende winnaar. Club Brugge-middenvelder Hans Vanaken won zijn derde Gouden Schoen. Wel waren er enkele bizarre uitkomsten in de rest van het klassement.
Tijdens Extra Time werden Antwerp-spits Vincent Janssen en Anderlecht-aanvaller Kasper Dolberg vergeleken. Beide aanvalsleiders stonden afgelopen speeldag tegenover elkaar. De Deen trok aan het langste eind met de drie punten en twee goals.
Verrassende kloof
Dolberg haalde zelfs het podium van de Gouden Schoen met 214 punten. Ter vergelijking kreeg Janssen ‘maar’ vijf punten op het gala. Volgens Filip Joos is dat te belachelijk voor woorden. "En Vincent Janssen kreeg slechts 5 punten achter zijn naam. Een overdreven kloof", citeert Sporza de presentator van Extra Time.
Frank Boeckx en Peter Vandenbempt kozen vervolgens resoluut voor Dolberg als betere aanvaller terwijl Joos liever Janssen in zijn ploeg zou hebben. Patrick Goots vond het moeilijk om te kiezen omdat het twee andere type aanvallers zijn. "Dolberg is een garantie op doelpunten, terwijl Janssen er niet echt van leeft”, aldus het Antwerp-icoon.
Verklaring stemmen
Vandenbempt verklaarde vervolgens de bizarre kloof tussen de twee aanvalers. "Toen de stemformulieren voor de tweede ronde in de bus vielen, zat Dolberg net in een fabelachtige periode. Ik heb hem toen ook voor Tolu gezet, wat ik een maand later niet zou gedaan hebben. Nu moeten we een top 3 doorspelen. Een top 5 zou rechtvaardiger zijn.”
De statistieken van de spitsen liggen alvast dicht bij elkaar. Dolberg is beter op schot met 14 doelpunten in 21 wedstrijden, maar de Deen heeft slechts 1 assist achter zijn naam staan. Janssen is een ander type en klokt voorlopig af op 8 rozen in 24 matchen met 8 assists.