KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

door
KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

De transferperiode mag dan wel al even voorbij zijn voor Belgische clubs, toch valt er her en der nog transfernieuws te rapen. Vrije spelers kunnen nog binnengehaald worden, terwijl er ook spelers verkocht kunnen worden aan clubs uit landen waar de markt wél nog open is.

Bij KV Kortrijk nemen ze op die manier donderdag nog afscheid van een sterkhouder. De Kerels laten weten dat João Silva de club nog verlaten heeft. De 26-jarige Portugees was dit seizoen aanvoerder en achterin een sterkhouder.

KV Kortrijk laat João Silva nog gaan

Zijn vertrek zat er echter aan te komen, want hij zat in de laatste twee matchen van de Kerels al niet meer in de selectie. Hij zet nu net zoals Francis Amuzu zijn carrière verder in Brazilië. Daar tekende hij een contract bij Sport Recife, een nieuwkomer in de Braziliaanse Serie A.

Silva was uiteindelijk 2,5 jaar aan de slag bij Kortrijk, waar hij snel uitgroeide tot één van de sterkhouders. Hij kwam uiteindelijk 88 keer in actie voor de Kerels, waarbij hij vijf keer scoorde en drie assists gaf.

Avontuur in Brazilië

Nu wacht dus een opmerkelijk avontuur in Brazilië, nadat Silva al voor zijn komst naar Kortrijk de nodige watertjes doorzwommen had. Hij speelde in zijn thuisland in de jeugd van Braga en voor de B-ploeg van Sporting CP, waarna hij ook nog actief was bij het Kroatische NK Istra en bij de B-ploeg van Alaves in Spanje.

Bij Kortrijk anticipeerden ze in januari al op zijn vertrek door met Ryotaro Tsunoda, Jean-Kévin Duverne en James Ndjeungoue drie nieuwe verdedigers binnen te halen. Daarmee moet Yves Vanderhaeghe voldoende gewapend zijn om zijn ploeg naar het behoud te loodsen.

POLL: Heeft Kortrijk zich voldoende gewapend om zijn vertrek op te vangen?

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

22
22
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

34
34
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

28
28
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

283
283
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

64
64
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

52
52
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

158
158
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

165
165
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

95
95
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

301
301
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

106
106
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

154
154
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

238
238
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

182
182
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

306
306
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

80
80
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

314
314
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

174
174
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

204
204
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

146
146

Meer sportnieuws