Cercle Brugge heeft zondagavond de kans laten liggen om een gouden zaak te doen in de strijd om het behoud. De Vereniging moest vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Westerlo, maar had meer dan voldoende kansen om de match te winnen.
Cercle neemt Augusto penaltymissen niet kwalijk
Alleen faalde Cercle in de afwerking. Het trof de lat en zag een doelpunt nog afgekeurd worden wegens buitenspel. De grootste ontgoocheling was echter de gemiste penalty voor de rust. Felipe Augusto trapte die zeer slap op Jungdal.
Hannes Van der Bruggen nam de jonge Braziliaan nadien in bescherming. "We nemen hem die penalty niet kwalijk", reageerde de ervaren middenvelder bij Sporza. "Spitsen zitten soms in een goeie periode en soms in een mindere. Als ploeg moeten we hem blijven steunen, want hij kan nog belangrijk zijn."
Genoeg kansen om 3 matchen te winnen
Bij Cercle rekenen ze immers hard op Felipe Augusto. Na het vertrek van Kevin Denkey tijdens de wintermercato moet hij het gewicht van de aanval gaan dragen, al lukt dat vooralsnog maar matig. Hij kan de verwachtingen nog niet inlossen en zijn misser breekt Cercle nu zuur op.
"We hebben echt kansen gehad om twee of drie wedstrijden te winnen", vond Van der Bruggen. "Ik weet niet hoe lang het geleden is dat we nog eens meer dan één goal gemaakt hebben, maar vandaag moet je er misschien vier in trappen. En dan spreek ik nog niet over die penalty. Het is frustrerend, zeker in zo'n sleutelmatch."