Zege zonder glans: Anderlecht-chouchou krijgt dikke buis

door
Zege zonder glans: Anderlecht-chouchou krijgt dikke buis

RSC Anderlecht lijkt sinds zondagavond quasi zeker van zijn deelname aan de Champions' Play-Offs. Paars-Wit pakte namelijk de volle buit op het veld van Sporting Charleroi: 0-1. Maar overtuigen deden de Brusselaars allerminst, bepaalde spelers vielen dan ook zwaar door de mand.

De recordkampioen was niet bepaald met het grootste vertrouwen afgezakt naar Mambourg. Afgelopen donderdag had RSCA immers nog een pandoering gekregen op het veld van Fenerbahçe. Bovendien doken wederom de nodige blessurezorgen op. Mario Stroeykens en Yari Verschaeren ontbraken in de selectie, Samuel Edozie viel tijdens de opwarming uit en na dik een halfuur moest ook Kasper Dolberg naar de kant.

LEES OOK Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

Reken daar de schorsing van Killian Sardella bij en het was dus duidelijk dat Anderlecht niet op volle sterkte kon aantreden. Maar dan nog beschikte coach David Hubert in principe over voldoende kwaliteit om een voet naast Charleroi te zetten. Dat lukte in de eerste helft echter allerminst. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken dat een doelpunt van Daan Heymans werd afgekeurd wegens buitenspel.

Sterkhouders ondermaats

Na de pauze lieten de Carolo's het echter afweten en kwam Anderlecht beter in de match. Dat leidde uiteindelijk ook tot de openingstreffer. Nilson Angulo wist zijn degelijke invalbeurt te verzilveren met een assist op Luis Vazquez. RSCA liet het vervolgens na om de voorsprong verder uit te bouwen en ontsnapte in de slotfase nog aan een dure gelijkmaker. Kortom niet bepaald de meest overtuigende zege.

Bij Paars-Wit lieten verschillende spelers het dan ook afweten. Dolberg raakte voor zijn blessure geen bal, het middenveld met Leander Dendoncker en Mats Rits zag af en linksback Ali Mamaar liet zich op de nodige slordigheden betrappen. Daarnaast kwam vooral Thorgan Hazard erg matig voor de dag. Anderlecht had gehoopt dat de ex-Gouden Schoen de ploeg na zijn blessure bij de hand zou nemen, maar bijna twee maanden na zijn rentree blijft hij op zoek naar zijn beste niveau.

Veel te slordige Hazard

LEES OOK Verrassing in Europe Play-Offs? "Zoveel mogelijk winnen"

In de kranten zijn de reacties op zijn optreden dan ook streng. "Hij wisselde vaak van positie met Degreef, maar zonder het minste succes. Ook niet toen hij na de pauze in het centrum ging spelen. Na een uurtje gewisseld", verklaart SudPresse zijn 4 op 10. "Hij was één van de spelers die het meeste last hadden van de slechte staat van het veld. Veel te veel balverlies", wijst La Dernière Heure naar externe factoren. "Was vorige donderdag ziek en was nog altijd héél bleekjes. Thorgan kwam vanaf de flank en mocht zwerven, maar leek vooral te verdwalen. Slechts sporadisch kwam er een goeie pass", besluit Het Nieuwsblad.

POLL: Denkt u dat Hazard dit seizoen nog zal aanknopen met zijn beste vorm?

Meest recent

Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

2
2
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

10
10
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

31
31
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

205
205
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

282
282
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

57
57
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

174
174
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

174
174
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

196
196
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

98
98
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

267
267
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

41
41
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

508
508
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

920
920
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

252
252
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

452
452
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

830
830
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

263
263

Meer sportnieuws