Club Brugge heeft dinsdag voor een mooi stukje Belgische geschiedenis gezorgd. De landskampioen plaatste zich immers voor de 1/8ste finales van de vernieuwde Champions League na een stuntzege op Atalanta BC (1-3). Daags nadien zijn de Belgische kranten dan ook lyrisch.
De Bruggelingen hadden sowieso al een geslaagde eerste campagne achter de rug binnen het gloednieuwe format van het Kampioenenbal. Ondanks een behoorlijk lastige loting overleefde Blauw-Zwart de League Phase met 11 punten op de teller. Dat was voldoende voor een plek in de tussenronde. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta.
Allesbehalve een makkelijke tegenstander. De ploeg uit Bergamo draait al een heel seizoen mee bovenaan in de Serie A en greep in de League Phase nipt naast een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Maar als underdog wist Club Brugge zijn kans te grijpen. Na de 2-1-zege in de heenmatch, won het dinsdagavond dus ook de return met 1-3.
Beste Club sinds Happel
Na een onvergetelijke eerste helft kon Blauw-Zwart op een 0-3-voorsprong gaan rusten. Na de pauze werd het even bibberen toen invaller Ademola Lookman meteen voor 1-3 zorgde en Atalanta niet veel later een penalty kreeg. Simon Mignolet wist die elfmeter echter te stoppen. Dat was meteen de doodsteek voor de Italianen, zeker toen Rafael Toloi ook nog eens rood pakte.
Een geweldige stunt dus voor Club Brugge, dat daags nadien de voorpagina's van de Belgische kranten siert. "Na zo'n prestatie mag Brugge zelfs van de kwartfinales dromen", ziet men bij SudPresse meteen nieuwe kansen. "Magisch", kopt men dan weer bij Het Laatste Nieuws. "Het achtste wereldwonder heet Club Brugge", vult chef voetbal Niels Poissonier aan. "Dit is zonder twijfel het beste Blauw-Zwart sinds het tijdperk Ernst Happel. Exceptioneel."
Onvoorstelbare prestatie
Bij La Dernière Heure denkt men ook aan de financiële consequenties. "Exploot en jackpot voor de Bruggelingen", verwijst men naar de bonus van minstens 11 miljoen euro extra. "Ja dit is echt", wrijft men zich in de ogen bij Het Nieuwsblad. "Wat een wedstrijd. Wat een prestatie. Onvoorstelbaar, onvergetelijk maar wel allemaal echt gebeurd", aldus chef voetbal Ludo Vandewalle. "Brugge boven in Bergamo", kopt men bij het sportkatern van Gazet van Antwerpen. Bij Het Belang van Limburg tot slot, wijst men naar uitblinker Mignolet: "Met dank aan Simon, de gele superheld."
👨🏼💻 Tot voor dit jaar won een Belgische club nog nóóit een wedstrijd in de knock-outfase van de Champions League. #ClubBrugge doet het twee keer in één seizoen. Sterker nog: ze zijn voorlopig de enige ploeg die deze jaargang al z’n matchen in KO-ronde wint.#ATACLU
— Jarno Bertho (@JarnoBertho) February 19, 2025