Zondagavond werd in de Jupiler Pro League in een rechtstreeks duel gestreden om de derde plaats. RSC Anderlecht nam het op eigen veld immers op tegen stadsrivaal Union SG. En het waren de bezoekers die in de eerste periode op voorsprong konden klimmen.
Beide Brusselse clubs sneuvelden afgelopen donderdag in de Europa League, bijgevolg kwam er nog wat extra druk te staan op het onderlinge duel. Bovendien konden ze allebei profiteren van puntenverlies bij álle andere ploegen uit de top zes. Tot slot stond dus ook de derde plaats op het spel.
Union op voorsprong
Om die derde plek te bemachtigen, was voor Anderlecht wel enkel een overwinning voldoende. De thuisploeg probeerde de match dan ook meteen in handen te nemen. Maar het balbezit leverde niet bepaald grote kansen op. Union probeerde op zijn beurt vanuit de omschakeling voor gevaar te zorgen.
Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook. Na dik een halfuur spelen kreeg Ousseynou Niang de bal voor doel. Daar dook Anan Khalaili plots op om zijn eerste treffer in loondienst van Union tegen de touwen te werken. De 0-1 was meteen ook de ruststand, Anderlecht moest dus nog vol aan de bak.
Sardella onder vuur
Op het sociale medium 'X' verschenen dan ook kritische reacties aan het adres van verschillende spelers. Al kreeg vooral Killian Sardella de volle laag. De rechtsback zit al een tijdje in een mindere periode, maar blijft desondanks het vertrouwen krijgen. Bij het tegendoelpunt deed hij echter veel te weinig inspanning om tijdig terug te raken. Dat wordt hem duidelijk kwalijk genomen en het was zeker niet zijn mindere actie.
WTF is diene Sardella zijn probleem? Rustig terugwandelen terwijl zijn man de lijn afloopt??? Zijde moe na 33 minuten manneke? Hallucinant. #andusg
— Gaston Taument (@NickBuntyen) February 23, 2025
Ja slaapwel, hoor Sardella. #andusg #rsca
— Guy Chaves (@GuyChaves) February 23, 2025
Sardella dat rustig terug wandelt😴 man heeft veel te weinig concurrentie #ANDUSG
— Noah (@noah___lm) February 23, 2025
Sardella fieu!!!! Si tu veux pas jouer alors dit le et descend du terrain! #ANDUSG
— Badjou (@RealBadie) February 23, 2025
Sardella wat een talent wat een kampioen
— zever verkopen (@zeververkopen) February 23, 2025
😍 echt een fucking kalf is dat … #ANDUSG
Lol Sardella wandelt terug 😂🤡 #ANDUSG
— Avery Callandt (@Callandt95) February 23, 2025
Sardella moe? Loopt zelfs niet terug bij het doelpunt. #rsca #ANDUSG
— Footballfreak (@FootBEanalysis) February 23, 2025
Sardella kan toch niet volledig fit zijn???
— yannis michils (@YMichils) February 23, 2025
Geef die mens keer een puffer #ANDUSG
Sardella had blijkbaar geen zin om terug te lopen... #AndUsg
— RSCA-lad (@RSCAlad) February 23, 2025
Sardella… hoe ongeïnteresseerd je op een voetbalveld staan #ANDUSG
— 34🏆🇧🇪 (@2021Rsca) February 23, 2025
Killian Sardella en mode touriste épisode 253 #ANDUSG
— Arthur Pvx (@ArthurPvx) February 23, 2025