Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij Anderlecht. De voorbije maanden werd bijvoorbeeld zowat de hele Deense connectie buiten gebonjourd. Enkel spelers Kasper Dolberg en Mads Kikkenborg blijven nog over.
Verder werden de Denen die de voorbije jaren één voor één buitengewerkt in de eerste seizoenshelft. Tijdens de wintermercato werd er afscheid genomen van Anders Dreyer en Zanka, nadat in de maanden daarvoor er al in de staf en bestuurskamer grote kuis gehouden was.
In september werd trainer Brian Riemer ontslagen, enkele weken later stapte Academy Manager Mikkel Hemmersam zelf op en in oktober werd ook de samenwerking met CEO Sports Jesper Fredberg stopgezet.
Michaelsen wou eigenlijk Anderlecht niet verlaten
In januari vertrok ook nog de laatste Deen die naast het veld werkzaam was. Jan Michaelsen was pas in augustus aangetrokken als extra assistent, maar trok na amper vijf maanden de deur van het Lotto Park alweer achter zich dicht.
Michaelsen kwam uiteraard onder impuls van Riemer en Fredberg, maar zij waren na zijn komst snel weg. "Natuurlijk was het vertrek van Brian en Jesper een klap, maar ik heb toch een mooie tijd gehad bij Anderlecht", vertelt de 54-jarige desondanks aan Tipsbladet.
Niet te weigeren aanbieding uit de MLS
Dat blijkt ook uit het feit dat Michaelsen nog enkele maanden aanbleef. "Ik ontwikkelde een goede band met David Hubert, die ook zeer tevreden was over mij en mijn werk. Ik dacht eigenlijk niet aan vertrekken bij Anderlecht", klinkt het zelfs.
Dat Michaelsen toch vertrok, kwam omdat hij een mooie aanbieding binnenkreeg uit de MLS. Hij is tegenwoordig aan de slag bij Vancouver Whitecaps als assistent van zijn oud-ploeggenoot Jesper Sørensen.