Guillaume Gillet pakt Anderlecht aan: “Had ik het moeilijk mee”

door
Guillaume Gillet pakt Anderlecht aan: “Had ik het moeilijk mee”

Guillaume Gillet speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en vervolgens was hij de ervaren man bij RSCA Futures. Uiteindelijk werd hij plots de assistent van Felice Mazzu, maar dat zat toen niet in de planning van Gillet.

Gillet houdt van het spelletje en dat werd ook nog eens duidelijk tijdens Masters of Madness waar hij opstond als absolute leider in de ploeg van Kat Kerhofs en Bockie De Repper. Een zware blessure gooide roet in het eten, maar inmiddels is Gillet actief bij de Belgische U19. 

Anderlecht aangepakt

LEES OOK Mazzu met verrassende uitleg: "Moeten eerlijk zijn"

In een gesprek met Sporza pakt Gillet ex-club Anderlecht toch nog eens aan. "Mentaal was dat allerminst evident. De ene dag was ik nog speler, de volgende plots trainer. Tijdens de wedstrijden van Anderlecht had ik het soms moeilijk dat ik zelf niet meer op het veld stond. Ik hield erg veel van het spelletje."

Na een jaar ging hij weg bij Anderlecht en focuste hij zich op andere zaken. Zo heeft Gillet een eigen padelclub en investeert hij in vastgoed. Ook analyseert hij in Wallonië vaak wedstrijden van de Jupiler Pro League. Vorige maand kreeg Gillet de kans om samen met Sven Vermant aan de slag te gaan bij de Belgische U19.

Moeilijke zoektocht

Gillet had nochtans moeite om de juiste uitdaging te vinden. "Alleen zijn er nu eenmaal weinig plekjes en veel trainers die ergens aan de slag willen. Het is een oorlog wanneer er ergens iets vrijkomt. Zelf heb ik lang moeten wachten op een nieuwe uitdaging na Anderlecht, maar ik ben steeds blijven analyseren en mijn CV rondsturen."

LEES OOK Mazzu denkt hard na: "Is makkelijk gezegd van buitenaf…"

De 22-voudige Rode Duivel is in de wolken. "De nationale ploeg is de top van de voetbalpiramide. En zeker in ons land loopt er bijzonder veel talent rond dat bij grote clubs speelt. Het is een eer dat de Belgische voetbalbond aan mij en Sven dacht om die jongens mee te helpen ontwikkelen."

POLL: Zie jij in Guillaume Gillet een toekomstige topcoach?

Meest recent

Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg ...

7
7
Romelu Lukaku pakt uit met héél indrukwekkende statistiek

Romelu Lukaku was nog maar eens heel belangrijk voor Napoli. Met een goal en assist loodste hij zijn ...

0
0
Sardella: "Of we nog achter de coach staan?"

Terug bij af. RSC Anderlecht blijft maar sputteren en stevig sputteren zelfs. Tegen KVC Westerlo ...

95
95
Hubert spaart niemand en reageert op "Hubert buiten"

RSC Anderlecht bakte er 96 minuten niets van in Westerlo. Het werd 2-0 en 4-0 had ook gekund. ...

266
266
Manchester United en Arsenal zorgen voor smakelijke topper

Een twintigtal jaar geleden was Manchester United-Arsenal dé topaffiche in de Premier League. ...

7
7
De Cuyper haalt opgelucht adem: "Dit was nodig"

Club Brugge won makkelijk met 1-3 op het veld van Cercle Brugge. Blauw-Zwart sloeg op de juiste ...

53
53
Vlijmscherpe Coosemans geeft oorzaak gruwelijke blunder

Colin Coosemans is al heel het seizoen een stabiele kracht bij RSC Anderlecht. Maar zondag ging de ...

97
97
Anderlecht-fans richten zich tot Coucke: "Verlos ons van hem!"

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de belangrijke zege op ...

424
424
Real Madrid doet gouden zaak, Batshuayi van hemel naar hel

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. ...

36
36
Pijnlijke afgang Anderlecht: Westerlo kan behoud al proeven

RSC Anderlecht heeft zondagnamiddag een serieuze opdoffer gekregen. De recordkampioen ging immers ...

130
130
Twee wijzigingen na trainerwissel Antwerp, Gent mist sleutelduo

AA Gent krijgt zondagavond de kans om zich als laatste ploeg te verzekeren van deelname aan de ...

63
63
Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

581
581
Uitblinker Lukaku heerst in Serie A, Chelsea doet gouden zaak

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een belangrijke driepunter geboekt tegen ...

79
79
Anderlecht-duo de grond ingeboord: "Kan nog niet mee in 1B"

Een week na de deugddoende zege op het veld van Standard, wou RSC Anderlecht bevestigen op bezoek ...

317
317
Brugse derby escaleert: potjes koken over na vlagplanting

Club Brugge heeft zich zondagmiddag andermaal tot de ploeg van de stad gekroond. De regerende ...

1000
1000
'Toptransfer in Premier League: deal van 40 miljoen pond'

Na zijn geweldige seizoen bij Bologna FC, versierde Joshua Zirkzee een toptransfer naar Manchester ...

151
151
Brugge is blauw-zwart: Club rolt Cercle in 10 minuten op

Club Brugge heeft na de recente 6 op 18 aangeknoopt met een deugddoende zege in de Jupiler Pro ...

147
147
Westerlo-Anderlecht: Hubert kiest ultra aanvallende oplossing

RSC Anderlecht verzekerde zich vorige week van een ticket voor de Champions' Play-Offs en wil nu ...

109
109
Casteels keihard aangepakt: "Onrust stoken bij afscheid"

Koen Casteels heeft zondag voor een relletje gezorgd bij de Rode Duivels. De doelman liet verstaan ...

301
301
'Barça houdt de adem in: monsterbod van 100 miljoen'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar de club blijft met de ...

129
129

Meer sportnieuws