Transferblunder bij Antwerp? "Lauberbach-verhaal dreigt"

door
Transferblunder bij Antwerp?

Antwerp FC treedt straks andermaal aan in de Champions' Play-Offs. Maar om daarin een rol van betekenis te spelen, zal de Great Old zijn niveau aanzienlijk moeten opkrikken. Ook enkele winteraanwinsten moeten een tandje bijsteken.

RAFC kan tijdens de voorbije wintermercato eindelijk weer beroep doen op sportieve baas Marc Overmars, wiens schorsing vlak voor de jaarwissel afliep. En de Nederlander had meteen zijn handen vol. Aan uitgaande zijde leidde hij bijvoorbeeld de transfers van Jean Butez, Jacob Ondrejka en Ayrton Costa in goede banen.

Daar tegenover haalde Overmars ook versterking in huis. Olivier Deman werd bijvoorbeeld gehuurd van Werder Bremen. Voorlopig lijkt dat een goede zet. De back wist al snel een vaste basisplaats te bemachtigen en schopte het inmiddels zelfs tot de voorselectie van de Rode Duivels.

Ondermaatse nieuwe spits

Voorts waren de winteraanwinsten voorlopig geen onverdeeld succes. Middenvelder Mauricio Benitez begon veelbelovend, maar komt sindsdien vrij wisselvallig voor de dag. Reserve-doelman Yannick Thoelen kwam mede door een blessure nog niet in actie, aanvaller Kadan Young mocht slechts met mondjesmaat invallen.

Daarnaast werd met Mohamed Bayo ook een nieuwe spits gestrikt. De aanvaller uit Guinea kwam op huurbasis over van Lille OSC. Hij startte meteen als titularis, maar kon niet overtuigen en moest zijn basisplek al afstaan. Ook als invaller kan Bayo tot dusver niet overtuigen. Het blijft wachten op zijn eerste doelpunt.

Vizier niet op scherp

Kansen krijgt Bayo nochtans wel, maar hij blijkt niet bepaald een goede afwerker. Zondag tegen AA Gent kopte hij bijvoorbeeld een enorme mogelijkheid op de doelman. "Die kopbal moet – voor een spits – altijd binnen zijn. Als aanvaller bij een nieuwe ploeg is het belangrijk om snel je visitekaartje af te geven. Bayo krijgt nu al … wedstrijden geen doelpunt gemaakt. Het is zaak om dit snel te keren, want die droogte begint ook bij de supporters te leven. Voor je het weet zit je op de Bosuil met een Lauberbach-verhaal", verwijst analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen naar de spits van KV Mechelen, die weliswaar hard werkt maar o zo moeilijk scoort.

POLL: Welke aanwinst kon u voorlopig het meest bekoren?

Meest recent

Crisis compleet: Gent onderneemt actie met woeste fans

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een ware lijdensweg voor AA Gent. Woensdag werd een nieuw ...

1
1
'Enorme De Bruyne-schok: Europese topclub meldt zich aan front'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen op transfervrije basis bij Manchester City. De ...

72
72
Garcia breekt stilte over netelige Duivels-kwestie

Even dreigde een debuut in mineur, maar uiteindelijk wist Rudi Garcia zijn vuurdoop bij de Rode ...

31
31
'Club Brugge ligt dwars: spraakmakende transfer van de baan'

Club Brugge gaat straks een drukke zomer tegemoet, want behalve tal van sterkhouders lijken ook een ...

182
182
'Ex-Anderlechtman duikt verrassend op bij Union'

Net zoals de voorbije jaren moet RSC Anderlecht op het veld haar meerdere erkennen in stadsrivaal ...

161
161
'Here we go: grootmacht wil shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge kan donderdag een stevige stap richting de titel zetten, terwijl ook de beker nog een ...

246
246
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij ...

165
165
'Witte rook bij Club Brugge: toekomst Vermant beslist'

Gustaf Nilsson ligt nog in de lappenmand, en dus is het donderdag tegen Union diep in de punt ...

358
358
'Overmars op dreef: Antwerp op zucht van toptransfer'

Na het gelijkspel tegen Anderlecht sleepte Antwerp ook tegen KRC Genk een puntje uit de brand. ...

492
492
'Renard draait overuren: Anderlecht mikt op dubbelslag'

RSC Anderlecht boekte met klinkende forfaitcijfers woensdag nog eens een deugddoende zege tegen AA ...

322
322
'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

KRC Genk bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Antwerp, en dus kunnen zowel Club Brugge als ...

886
886
Opvallende kandidaat biedt zich aan bij KV Mechelen

Het zijn bij KV Mechelen enkele woelige maanden geweest. De Relegation Play-Off werd maar op het ...

387
387
'Schok bij Real: Perez kiest deze ster als vervanger Vinicius'

Voor Real Madrid dreigt het een tegenvallend seizoen te worden. Het moet in de titelstrijd ...

171
171
"Ik kan de fans geen ongelijk geven": storm bij AA Gent

Voor AA Gent is het een ronduit rampzalige week. De Buffalo's werden vorig weekend al in eigen ...

175
175
'Genk krijgt belangrijk nieuws over blessure Heynen'

KRC Genk liep woensdagavond opnieuw averij op in de strijd om de titel. Na de nederlagen tegen Club ...

293
293
Na degradatie Leicester: Vardy komt met update over toekomst

In de Premier League zwaaien deze zomer enkele iconen af. Kevin De Bruyne kondigde een tijdje ...

167
167
Standard kondigt vertrek met onmiddellijke ingang aan

Bij Standard lijken ze stilaan te snakken naar het einde van het seizoen. De Rouches begonnen nog ...

159
159
Buffel wijst Genk op zeer grote fout dit seizoen

Thomas Buffel keerde vorige zomer door de grote poort terug bij KRC Genk, de club waar hij ook het ...

350
350
Garcia spreekt klare taal: dit moet bij de Duivels gebeuren

In maart beleefde Rudi Garcia een uiteindelijk geslaagde entree bij de Rode Duivels. De nieuwe ...

144
144
'Anderlecht wrijft zich in handen: transferstrijd barst los'

Anderlecht heeft al een deeltje van zijn transferhuiswerk gemaakt, want met Cedric Hatenboer en ...

480
480

Meer sportnieuws