'Club Brugge stevent al af op eerste zomertransfer'

door
'Club Brugge stevent al af op eerste zomertransfer'

Het avontuur in de Champions League zit er helaas op voor Club Brugge, dat maar liefst een slordige 60 miljoen op de bankrekening mocht schrijven dankzij de uitspattingen op het kampioenenbal. Bovendien wisten tal van goudhaantjes zichzelf in de kijker te spelen met het oog op een lucratieve transfer op de korte termijn.

Denk maar aan Joel Ordonez, die net als Raphael Onyedika ondanks de zware nederlaag opnieuw wist te bekoren op bezoek bij Aston Villa. Daarnaast komen onder meer Ardon Jashari en Christos Tzolis na amper één seizoen in Brugse loondienst reeds in aanmerking om straks al een stap hogerop te wagen. Hetzelfde geldt ook voor Maxim De Cuyper, andermaal auteur van een aantal splijtende passes.

Cijfers van De Cuyper

Ook op gemeten voorzetten heeft de 24-jarige linksachter stilaan een patent. Zelfs op het allerhoogste toneel In de podcast Sjotcast merkt Koen Van Uytvange namelijk op hoe hij in de afgelopen campagne op individueel gebied wel bijzonder fraaie statistieken kan voorleggen. Niet alleen maakte De Cuyper steevast de volledige 90 minuten rond, ook de nauwkeurigheid van zijn crosses mag gezien worden.

"Op dat vlak is hij twintigste in de CL, waarmee hij tussen Michael Olise en Angel Di Maria staat. Fraai gezelschap", klinkt het. Opvallend genoeg leverde het de zesvoudig Rode Duivel geen enkele assist op. Niettemin gaan die prestaties uiteraard niet onopgemerkt voorbij. De voorbije weken dook De Cuyper zijn naam geregeld op in de geruchtenmolen, met vooral AC Milan als de meest concrete gegadigde.

Club kan weer cashen

De algemene verwachting is dan ook dat het product van eigen kweek volgende zomer andere oorden opzoekt. "Hij heeft echt een stap gezet dit seizoen en staat in veel scouts hun boekje volgens mij. Tijdens het EK waren er nog twijfels over De Cuyper op het internationale niveau. Die zijn nu helemaal weg", stelt ook Gert Geysen, die de linksback als een no-brainer bestempelt voor bondscoach Rudi Garcia.

De Cuyper ligt tot medio 2028 vast in Jan Breydel, waar hij tot dusver goed was voor zeven goals en 21 assists in 102 optredens. Zijn geschatte marktwaarde van 12 miljoen lijkt dan ook niet te zullen volstaan om hem los te weken bij Blauw-Zwart, dat ongetwijfeld boter bij de vis verlangt. "Een linksback die dit allemaal kan is schaars en dus populair op de transfermarkt. Je riskeert hem dus wel kwijt te zijn."

POLL: Hoeveel is De Cuyper volgens u waard?

Meest recent

Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

227
227
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

110
110
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

36
36
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

129
129
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

406
406
Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

86
86
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

257
257
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

82
82
'Arsenal ruikt zijn kans: Bayern-topper voor 35 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

78
78
'Vuurwerk Anderlecht: Renard plant groots transferoffensief'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

473
473
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

69
69
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

613
613
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

475
475
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

108
108
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

212
212
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

214
214
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

268
268
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

112
112
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

138
138
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

57
57

Meer sportnieuws