"Ik wil ooit nog voor Beerschot spelen"

door

Het zal in de Relegation Play-Off nog alles geven, maar voor Beerschot lijkt een terugkeer naar de Challenger Pro League stilaan onafwendbaar. Het avontuur op het hoogste niveau blijft zo beperkt tot één seizoen, maar toch blijft de club een grote aantrekkingskracht hebben.

Het stamnummer dertien blijft toch een mythische naam in de Belgische voetbalwereld, ondanks de sportieve en extrasportieve problemen van de voorbije jaren. Voor spelers blijft het Kiel toch een droom.

Van den Keybus droomt van Beerschot

LEES OOK Ongeloof over Anderlecht-beul: “Ik verschoot daar echt van”

Dat is bijvoorbeeld ook het geval voor Thomas Van den Keybus. "Het is een droom van papa dat ik ooit voor de eerste ploeg van Beerschot spel. Zelf zou ik dat ook wel graag willen, al zal het niet voor volgend seizoen zijn", stelt de 23-jarige middenvelder in Gazet van Antwerpen.

Van den Keybus komt immers uit een Beerschot-familie en zette er ook zijn eerste voetbalpasjes. Na het faillissement van de club in 2013 trok hij echter naar Club Brugge, van waar hij naar Westerlo verkaste.

Blijven bij Westerlo geen zekerheid

Bij de Kemphanen beleeft Van den Keybus nu een seizoen met twee gezichten. Hij raakte lange tijd amper van de bank, maar veroverde in de laatste vier matchen een basisplaats op het middenveld. In de stuntzege tegen Anderlecht was hij één van de uitblinkers.

LEES OOK Van den Keybus velt pijnlijk oordeel over Anderlecht

Of Van den Keybus ook volgend seizoen in Het Kuipje te bewonderen zal zijn, valt echter nog af te wachten. "Een extra jaartje Westerlo? Ik heb nog een contract voor één seizoen. Twee maanden geleden had ik niet het gevoel dat ik zou blijven, maar de voorbije weken hebben getoond dat een situatie snel kan keren. De komende maanden kan er ook nog veel gebeuren."

POLL: Moet hij bij Westerlo blijven?

Meest recent

'Mirakel' in Jupiler Pro League: "Volledig verdiend"

Het doek is zondag gevallen over de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Uiteindelijk ...

102
102
Mazzu gaat helemaal los: "We worden gef*ckt"

STVV werd zondag definitief veroordeeld tot de Relegation Play-Off. De Kanaries slaagden er niet in ...

117
117
Comeback kids Barça zetten kraker tegen Atleti naar hun hand

FC Barcelona heeft zondagavond een geweldige zaak gedaan in de titelstrijd in La Liga. Het heeft de ...

95
95
Inter slaat Atalanta uit titelrace, PSG wint Franse klassieker

In de Serie A hebben de titelkansen van Atalanta een stevige knauw gekregen. Ze gingen kansloos ...

15
15
Kortrijk toch nog gered? "Alles is mogelijk"

Dé verrassing van de slotspeeldag van de reguliere competitie kwam van KV Kortrijk. De Kerels ...

112
112
Leverkusen loopt in na remontada, nieuwe opsteker Man Utd

In de Bundesliga zien Vincent Kompany en Bayern München hun voorsprong slinken. Leverkusen ...

32
32
Cercle haalt uit naar VAR: "Ze verpesten het alwéér"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om op Anderlecht te stunten. Het slikte een 3-0-nederlaag en is ...

199
199
Club komt met eerste update over blessure Mignolet

Club Brugge wist zondag wel zijn tweede plaats te verstevigen en in het spoor van Genk te blijven ...

436
436
Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

Anderlecht heeft de reguliere competitie afgesloten met een overwinning tegen Cercle Brugge, dat met ...

331
331
Dit is de stand bij start Champions' play-offs en play-downs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League ligt achter de rug. De titelstrijd begint volop ...

1074
1074
Club wint maar ziet Mignolet uitvallen, blamage AA Gent

In de Jupiler Pro League stonden er om 18u30 zes matchen op het programma. Club Brugge - Charleroi, ...

308
308
STVV en Cercle Brugge trekken met kater play-downs in

De 30ste speeldag van de Jupiler Pro League was vooral spannend omwille van de strijd om het behoud. ...

120
120
'KV Mechelen ziet weer sterkhouder gratis vertrekken'

KV Mechelen zal in de zomer wellicht een aantal spelers van de hand gaan doen. Opvallend genoeg gaan ...

539
539
Newcastle deelt Liverpool tik uit en pakt prijs

In Engeland stond vanavond de finale van de League Cup tussen Liverpool en Newcastle United op het ...

84
84
'Defensieve versterking' voor AA Gent: "Hoop op kans"

Bij AA Gent willen ze meer en meer talenten van eigen bodem laten doorgroeien. Alleen spelen er bij ...

120
120
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de ...

460
460
Batshuayi en Fofana doeltreffend, Feyenoord haalt zwaar uit

Malick Fofana zal zich maandag met vertrouwen melden bij de Rode Duivels, de aanvaller was zondag ...

34
34
Leko klopt zich op de borst: "Controle van minuut 1 tot 90"

Standard is er niet in geslaagd om de reguliere competitie in schoonheid af te sluiten. Zondagmiddag ...

80
80
Club mist steunpilaar, De Mil voert drie wissels door

Club Brugge wil de reguliere competitie zondagavond in schoonheid afsluiten. Op eigen veld tegen het ...

110
110
Hubert gooit elftal overhoop: Vertonghen start bij Anderlecht

Een week na de pijnlijke nederlaag in Westerlo, wil RSC Anderlecht de reguliere competitie in ...

136
136

Meer sportnieuws