RTBF: 'Grote verrassing in basisploeg Rode Duivels'

door
RTBF: 'Grote verrassing in basisploeg Rode Duivels'

De Rode Duivels krijgen zondagavond de kans om één en ander recht te zetten na de pijnlijke nederlaag van donderdagavond. Dan wordt in Genk immers de return tegen Oekraïne afgewerkt. Het wordt uitkijken naar hoe bondscoach Rudi Garcia dan zijn basispionnen zal schikken.

De Belgen begonnen sowieso aarzelend aan de eerste wedstrijd met Garcia als bondscoach. Maar na die aarzelende start konden ze zich wel herpakken onder impuls van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Dat tweetal lag ook aan de basis van de openingstreffer vlak voor rust. Tot dan was er nog geen vuiltje aan de lucht.

Garcia heeft oplossingen

Na de pauze zakten de Duivels echter volledig in mekaar. Een Oekraïens waarschuwingsschot belandde eerst nog op de paal, maar toen het 'thuisland' langszij kwam gingen alle sluizen open. De Belgen mochten zelfs van geluk spreken dat het uiteindelijk bij 'maar' 3-1 bleef.

Zondag volgt dus wel een kans om die pijnlijke slipper recht te zetten in de return te Genk. En dan worden de nodige veranderingen verwacht in de basiself van Garcia. Volgens Manuel Jous, die de Rode Duivels van commentaar voorziet bij de RTBF, verwacht bijvoorbeeld dat er liefst zes nieuwe namen aan de aftrap kunnen verschijnen.

Vanaken en co aan aftrap

In de achterhoede vreest hij voor de onfortuinlijke Koni De Winter, wat in het voordeel van Wout Faes kan spelen. Timothy Castagne zou na zijn schorsing dan weer de voorkeur krijgen op Thomas Meunier. Op het middenveld zou Hans Vanaken de geschorste Youri Tielemans vervangen. Nicolas Raskin kan dan weer als meest controlerende middenvelder starten.

Voorin tot slot, is het volgens Jous ondenkbaar dat Jérémy Doku voor de tweede match op rij als bankzitter start. Hij zal Romelu Lukaku van de aanvoer moeten voorzien. Ook Dodi Lukebakio mag hopen op een basisplek. Al zou Garcia voorin op een verrassing broeden in de vorm van Alexis Saelemaekers, die zaterdag nog bejubeld werd door de bondscoach.

De mogelijke elf volgens RTBF:

Courtois; Castagne, Faes, Mechele, De Cuyper; Raskin, De Bruyne, Vanaken; Saelemaekers, Lukaku, Doku

POLL: Vanaken moet in de basis starten tegen Oekraïne ...

Meest recent

'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

1
1
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

50
50
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

70
70
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

126
126
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

147
147
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

157
157
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

146
146
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

43
43
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

228
228
Volgende smaakmaker hint naar vertrek bij Westerlo

Westerlo moest dit seizoen opnieuw tot het einde knokken om de play-downs te vermijden en dat was ...

94
94
Einde van een tijdperk bij Real? Courtois reageert

Real Madrid zal dit seizoen zijn titel in de Champions League niet verlengen. De voorbije jaren ...

138
138
Wilmots haalt stevig uit naar Eden Hazard

Sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach is Eden Hazard terug bij de Rode Duivels. De ...

189
189
Arteta dolgelukkig: "Eén van de beste avonden ooit"

Arsenal maakte indruk door over twee matchen oververdiend Real Madrid uit te schakelen. De ...

58
58
Hazard geeft hét probleem van Anderlecht prijs

Thorgan Hazard kreeg al flink wat kritiek de afgelopen maanden. Hij kent voorlopig matige Play-Offs, ...

425
425
'Club Brugge baalt: 'dure tegenvaller' werkt niet mee'

Bij Club Brugge gaat er komende zomer het een en ander gebeuren op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal ...

574
574
Vanzeir geeft hét verschil tussen de JPL en MLS

Bij AA Gent haalden ze in januari Dante Vanzeir terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische ...

217
217
‘Toptransfer Club: om duimen en vingers bij af te likken’

Club Brugge is dicht bij een toptransfer die veelbelovend lijkt: de Nederlandse winger Million ...

674
674
Kompany aan zet: "Volgend jaar mag je meer verwachten"

Bayern München ligt na twee zeer leuke matchen tegen Inter uit de Champions League. De Duitse ...

174
174

Meer sportnieuws