De Rode Duivels blijven in de A-Divisie van de Nations League. In Genk maakten de manschappen van Rudi Garcia indruk met een 3-0 overwinning tegen Oekraïne. De supporters lijken weer helemaal mee in het verhaal van de Belgische nationale ploeg.
De sfeer was onder nul na de vuurdoop van Garcia bij de Rode Duivels. Oekraïne walste in de heenmatch over België en won met 3-1. Na de uithaal in Genk zag Peter Vandenbempt ook een enorme opsteker voor Garcia en Vincent Mannaert.
Ferme opsteker
Vandenbempt blijft rustig, maar ziet wel dat het meteen de goede kant uitgaat. “Maar het is een enorme opsteker voor Rudi Garcia, voor Vincent Mannaert en het nieuwe project. Beginnen met een ontgoocheling, dat zou niet goed zijn. En het is toch belangrijk om in de A-divisie van de Nations League te blijven, om tegen betere ploegen te voetballen.”
De A-Divisie is een goede zaak voor België. “Dat is belangrijk voor de ontwikkeling van dit elftal en de jonge spelers. De redenering van De Bruyne begrijp ik wel, maar het blijft toch vreemd. Je wil toch tegen de groten voetballen. En niet onbelangrijk voor de voetbalbond: de reclame voor de Rode Duivels. De fans gisteren in het stadion en voor de tv zijn toch opnieuw gewonnen voor deze Belgen.”
Bevestiging nodig
Volgens Vandenbempt moet er nu bevestigd worden. “Het moet allemaal nog eens bevestigd worden, maar het is toch een opsteker voor de campagne die de bond heeft gelanceerd met l'Union Fait la Force om een nieuwe vibe te creëren rond de Rode Duivels. Wel, dat kan natuurlijk met dit soort wedstrijden en dit soort prestaties.”