Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

door
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden in de jeugdopleidingen van RSC Anderlecht en KRC Genk. In een interview sprak de Belgische jeugdinternational over zijn moeilijk parcours als jeugdspeler.

Godts werd al op jonge leeftijd door Anderlecht binnengehaald. Van zijn achtste tot zijn vijftiende was hij een jeugdproduct op Neerpede. Vervolgens ging hij via KRC Genk naar Ajax. Ook PSV trok aan zijn mouw, de tegenstander komende speeldag in de Eredivisie.

Sneer naar Anderlecht én Genk 

Godts werd gezien als een groot talent, maar bij Anderlecht botste het een paar keer. “Ik speelde alles bij Anderlecht, maar ik was een paar keer gebotst met de trainer. Hij keek anders naar het voetbal dan ik. Het seizoen was niet gemakkelijk en ik was niet helemaal happy meer.’’

Ook bij KRC Genk ging het niet van een leien dakje. “Ik was zelfkritisch, negatief over mezelf, en ook koppig. Ik liep weleens van het veld af, ja. Het was een andere cultuur. Bij Anderlecht werd je hard gemaakt, vergelijkbaar met wat ze bij Ajax doen. Bij Genk waren ze minder direct. Daar moest ik aan wennen.’’

Lessen getrokken van parcours

Godts had een moeilijke aanpassing in Genk. “Bij Anderlecht kon ik meer op intuïtie spelen. Bij Genk draaide het veel meer om omschakelen en terug sprinten. Bij de U18 zat ik zo een half jaar op de bank omdat ze wilden dat ik leerde omschakelen. De lessen van toen helpen me nu wel om taakbewust te spelen.”

Godts heeft wel lessen getrokken uit zijn moeilijk parcours. “Ik ben dit seizoen volwassener geworden. En dat past weer precies in het pad dat ik tot nu toe heb afgelegd.” Dit seizoen is de buitenspeler volledig doorgebroken bij Ajax. Een selectie voor de Rode Duivels lijkt enkel nog een kwestie van tijd.

POLL: Moet Mika Godts snel worden opgeroepen voor de Rode Duivels?

Meest recent

Anderlecht slaat toe: "Potentieel Champions League-niveau"

RSC Anderlecht heeft na Cédric Hatenboer met Mihajlo Cvetković een tweede zomeraanwinst ...

14
14
Genk krijgt forse klappen: noodscenario voor Heynen?

KRC Genk zit momenteel in een moeilijke periode. Na de dure nederlagen tegen Club Brugge en Union ...

162
162
Crisis bij Gent: fans eisen uitleg, Baro gaat furieus tekeer

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de rake klappen vallen. Slechts enkele dagen na de ...

456
456
'Sensationele transfer De Bruyne: PL-club schiet in actie'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City. Maar de Belgische ...

230
230
Trossard stelt titelfeest wéér uit, Milan wipt Inter uit Coppa

Liverpool FC zal zich zondag dan toch op eigen veld kunnen verzekeren van de Engelse titel. Arsenal ...

41
41
Racing Genk incasseert nieuwe stevige tik in titelstrijd

Voor de derde keer op een rij heeft Racing Genk averij opgelopen in de titelstrijd. Op de Bosuil ...

222
222
Fenomenale Dolberg-show! Anderlecht vernedert dramatisch AA Gent

Wat een wedstrijd van Kasper Dolberg! Anderlecht kon in deze PO's voorlopig nog niet winnen maar ...

181
181
Vijand nummer één bij Club: "Publiek zal hem op de korrel nemen"

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo moet ...

493
493
Waarom Leoni en Onyedika géén schorsing kregen voor 'tweede bal'

Het incident met de tweede bal in de partij tussen KRC Genk en Union SG is niet zonder gevolgen ...

160
160
'Amorim heeft genoeg gezien: zestal de deur gewezen'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

116
116
Grote zondebok bij schabouwelijk Gent: "Wat een schande!"

RSC Anderlecht kon zich woensdagavond geen misstap permitteren in de thuiswedstrijd tegen AA Gent. ...

315
315
'Club Brugge nóg rijker: sterkhouder brengt veelvoud op'

De regerende landskampioen mocht dit seizoen als eerste Belgische club deelnemen aan de vernieuwde ...

648
648
'Ederson volgt De Bruyne naar exit: City duidt opvolger aan'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd ...

133
133
'Anderlecht-drama: toptransfer Dolberg op de klippen'

Kasper Dolberg werd gezien als een absolute topper bij Anderlecht, vergeleken met clubiconen als ...

520
520
Antwerp - KRC Genk: Fink gooit middenveld door elkaar

Hoogspanning op de Bosuil. Als Royal Antwerp FC nog iéts van het seizoen wil maken, dan moet ...

86
86
Anderlecht - AA Gent: veel wissels bij beide teams

RSC Anderlecht en AA Gent zijn zwak begonnen aan de Play-Offs. De twee duels tussen de twee teams ...

95
95
'Anderlecht aast op verrassend vertrek van aanvaller'

RSC Anderlecht gaat in de zomer héél veel transfers afronden. Vandaag liet Anderlecht ...

427
427
Pocognoli komt nog laatste keer terug op 'balincident'

De voorbije dagen stond Union in het oog van de storm. De Brusselaars gooiden de titelstrijd dan wel ...

98
98
Anderlecht legt nieuwe Debast onder contract

Anderlecht beleeft een moeilijk seizoen met tot dusver uitermate tegenvallende play-offs, maar ...

148
148
RWDM bevestigt trainersnieuws met nóg een twist

Bij RWDM willen ze hun verblijf in 1B absoluut tot een jaar beperken. Na het mislopen van de ...

59
59

Meer sportnieuws