'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

door
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich immers verzekeren van de landstitel en de beker van België. Ondertussen zijn de Bruggelingen echter ook al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiode.

Het belooft opnieuw een drukke transferzomer te worden in de West-Vlaamse hoofdstad. Door de puike prestaties in de Champions League kunnen verschillende sterkhouders immers rekenen op buitenlandse interesse. Jongens als Maxim De Cuyper, Joel Ordoñez en Raphael Onyedika lijken dan ook stilaan klaar voor een stapje hogerop.

LEES OOK 'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Daarnaast zal het niet evident worden om andere gegeerde spelers als Ardon Jashari en Christos Tzolis nog een jaartje aan boord houden. In ieder geval zullen de jongens die vertrekken op een waardige manier vervangen moeten worden. Daarvoor wordt ongetwijfeld al de markt afgespeurd. En ondertussen blijft men niet blind voor opportuniteiten op de langere termijn.

Buitenlandse groeibriljanten

Club plukte de voorbije seizoen immers ook verschillende spelers op jonge leeftijd weg uit het buitenland. Vervolgens worden deze talenten via Club Nxt gevormd tot volwaardige profs, om ze uiteindelijk na hun doorbraak bij de eerste ploeg met de nodige winst weer te laten gaan. Antonio Nusa is een voorbeeld van dat traject, Ordoñez moet de volgende worden.

En dus speurt Blauw-Zwart ook niet weer naar ruwe diamanten die hiervoor in aanmerking kunnen komen. Daarvoor zou men nu ook richting de Premier League lonken. Zo meldt de Engelse transferwatcher Peter O'Rourke, van onder meer 'Football Insider', dat Club Brugge concrete interesse toont in Elisha Sowunmi. Deze 17-jarige Engelsman maakt momenteel furore in de jeugdopleiding van West Ham United.

Veelzijdige aanvaller

LEES OOK Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Sowunmi is een speler die op verschillende posities in de aanvalslinie uit de voeten kan. "Technisch met de bal aan de voet, veel werk verzettend zonder bal. Elisha is een veelzijdige aanvaller, die comfortabel als zowel op rechts als links én als nummer 10", staat hij omschreven op de webstek van de Hammers. De Engelsman, dit seizoen al goed voor 18 goals in de U18 Premier League, heeft echter nog geen profcontract. Daar zou Club dus van kunnen profiteren om hem voor een beperkte vergoeding binnen te halen. Al liggen nog meer ploegen op de loer.

POLL: Club heeft momenteel de beste jeugdopleiding in België ...

Meest recent

'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

18
18
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

11
11
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

17
17
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

79
79
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

54
54
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

96
96
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

265
265
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

95
95
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

109
109
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

549
549
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

137
137
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

298
298
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

743
743
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

612
612
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

456
456
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

637
637
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

225
225
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

561
561
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

469
469
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

317
317

Meer sportnieuws