Vanzeir onthult: 'Daarom verkoos ik Gent boven Anderlecht'

door
Vanzeir onthult: 'Daarom verkoos ik Gent boven Anderlecht'

Dante Vanzeir maakte tijdens de voorbije wintermercato zijn rentree op de Belgische velden. De pocketspits ruilde New York Red Bulls immers in voor AA Gent. Er waren echter nog meer Jupiler Pro League-clubs die interesse toonden, RSC Anderlecht bijvoorbeeld.

Vanzeir is een jeugdproduct van KRC Genk, maar mede door blessureleed bleef zijn grote doorbraak daar uit. Na uitleenbeurten aan Beerschot en KV Mechelen, belandde hij in 2020 bij Union. Daar groeide hij al snel uit tot een vaste smaakmaker. Hij hielp de Brusselse club bijvoorbeeld mee aan de titel in 1B en de terugkeer op het hoogste niveau.

Na de promotie van Union groeide de aanvaller meteen uit tot één van de smaakmakers in de Jupiler Pro League. Maar terwijl andere uitblinkers zoals Deniz Undav en Casper Nielsen een stap hogerop zetten, bleef Vanzeir de vice-kampioen aanvankelijk trouw. Daar kwam na een halfjaartje alsnog verandering in.

Ook Anderlecht geïnteresseerd

Begin 2023 versierde de aanvaller immers een transfer naar New York Red Bulls. Dat Amerikaanse avontuur ging in mineur van start na een relletje rond vermeend racisme. Vanzeir herpakte zich echter en groeide uit tot een waardevolle pion. Met 6 goals en 10 assists hielp hij zijn ploeg afgelopen seizoen zelfs mee aan een plek in de MLS-finale.

Dat bleek meteen zijn laatste wapenfeit in de Big Apple. Zo raakte in januari bekend dat Vanzeir mocht vertrekken. En dus zag AA Gent zijn kans schoon. Na een transfersoap van enkele weken wisten de Buffalo's, waar hij inmiddels een vaste sterkhouder is, te strikken. Daarmee troefden ze verschillende concurrenten af. Blijkbaar ook Anderlecht.

Beter gevoel bij Gent

In gesprek met SudPresse geeft Vanzeir nu meer uitleg bij die keuze. "Soms geeft het innerlijke gevoel de doorslag. Anderlecht is een topclub in België. Maar ik wil belangrijk zijn voor een ploeg. Bij Anderlecht zou ik slechts een speler tussen de andere zijn geweest. Ik had niet het gevoel dat ik dé speler voor Anderlecht zou kunnen zijn", aldus de aanvaller, die bij het meer familiale Gent wel een goed gevoel had. "Ze hebben me veel vertrouwen gegeven. Ze hebben duidelijk uitgelegd welke rol ze voor me zien en hoe ze met mij willen spelen. Het is een ploeg met veel progressiemarge. Gent was de beste keuze voor mij."

POLL: Vanzeir zou een basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht ...

Meest recent

Sprookje in Challenger Pro League: "Dat is ongezien"

Lokeren-Temse ontsloeg Hans Cornelis en stelde Stijn Vreven aan. Die laat werkelijk fenomenale ...

16
16
Kompany op jacht bij Bayern: zéér straffe statistiek

Vincent Kompany staat op één zege van de titel met Bayern München. De Belgische ...

24
24
‘PSV vloekt luidop omtrent transferdeal Bakayoko'

Johan Bakayoko gaat PSV in de zomer verlaten. De Belgische flankaanvaller heeft nog maar ...

37
37
'Anderlecht zet de turbo aan: transferklapper op komst'

Na de komst van Mihajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer lijkt RSC Anderlecht niet van plan gas ...

197
197
Na jaren in neerwaartse spiraal: witte rook voor Pogba?

Paul Pogba is met al zijn talent toch geen groot succesverhaal geweest. De Franse middenvelder is nu ...

17
17
'Westerlo verrast met nieuwe aanvaller'

KVC Westerlo gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen zoeken zelf ook naar versterking. ...

62
62
Deschacht looft Anderlecht-pion: "De beste verdediger"

Bij RSC Anderlecht deden ze in januari drie transfers voor de eerste ploeg. Dat is een wisselend ...

159
159
'Renard loopt blauwtje: toptarget weigert Anderlecht'

De komende dagen staat er veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar achter de schermen blijkt ...

111
111
Standard vist achter het net bij oude bekende Club Brugge

De play-offs zijn andermaal een maat voor niks voor Standard, dat nog geen enkele keer kon winnen ...

75
75
'AA Gent transfermarkt op: toptargets nu al bekend'

Met een schamele drie op 18 dreigt AA Gent het kneusje van de Champions' Play-Offs te worden. ...

213
213
'Hayen sleutelt aan formule: 3 wijzigingen bij Club Brugge?'

Na de magere één op zes staat Club Brugge voor de weken van de waarheid. Zondag ...

400
400
'Dolberg verlaat Anderlecht: opvallende bestemming bekend?'

RSC Anderlecht leek kansloos in de bekerfinale tegen Club Brugge, maar nadat ze vertrouwen tankten ...

837
837
BILD: 'Duitse topclubs in de rij voor sterkhouder KRC Genk'

De vijfde landstitel in het clubbestaan dreigt hen momenteel te ontglippen, maar ook zonder trofee ...

197
197
'Doorbraak bij Club Brugge: eerste toptransfer op til'

Zowel in de competitie als de beker is het money time voor Club Brugge, dat nadien ongetwijfeld een ...

505
505
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker uit ziekenboeg'

Donderdag wacht nog een verraderlijke verplaatsing naar Antwerp, maar bij RSC Anderlecht zijn alle ...

329
329
Noa Lang gaat viraal met hartverwarmende actie

Noa Lang ligt dit seizoen vaak onder vuur bij PSV. De Nederlandse aanvaller kent een persoonlijk ...

50
50
Sonck trekt grote ogen bij JPL-revelatie: "Zo'n speler wil je meteen"

De titelstrijd ligt volledig open in de Jupiler Pro League. Union SG is de leider gevolgd door Club ...

186
186
Club Brugge hoort definitief verdict over Hans Vanaken

Club Brugge neemt het komende zondag op tegen RSC Anderlecht namens de bekerfinale. Blauw-Zwart mikt ...

1192
1192
Anderlecht vs Club Brugge: ref bekerfinale is bekend

Komende zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. ...

278
278
Vrancken al onder druk bij STVV: “Zal hij nu wel doorhebben”

Sint-Truiden VV moet nog steeds vrezen voor degradatie. Afgelopen speeldag verloren de Kanaries met ...

228
228

Meer sportnieuws