RSC Anderlecht kijkt zondag KRC Genk in de ogen. John van den Brom was in het verleden hoofdtrainer bij beide clubs. De Nederlander sprak met Het Laatste Nieuws en gebruikte superlatieven voor een Anderlecht-lieveling.
Lucas Biglia werd op handen gedragen door het Anderlecht-publiek en de Argentijnse middenvelder is nog steeds een graag geziene gast in het Lotto Park. Van den Brom was enorm lovend over Biglia.
Beste ooit
Van den Brom duidde Biglia aan als de beste Anderlecht-speler met wie hij samenwerkte. “Lucas Biglia. Ik zal je zelfs meer zeggen: hij is zonder meer de beste met wie ik ooit werkte — en ik ben nu zowat twintig jaar coach.”
De middenvelder was een spelverdeler met ongelooflijke kwaliteiten. “Biglia was mijn derde oog. Elke keuze die hij maakte, elke bal die hij gaf, was juist. Biglia was mijn tactische bord op het veld. Hij zag de oplossing nog voor je die wilde roepen naar hem.”
Akkefietje
Van den Brom herinnerde zich ook een akkefietje met Biglia. “Biglia kwam eens te laat terug uit de winterstop omdat hij ruzie had met de club omwille van iets met zijn contract. Ik weet nog dat iedereen — ook Bes — nieuwsgierig naar mij keek om te zien of ik Biglia in de eerste wedstrijd na Nieuwjaar op de bank zou houden.”
Uiteindelijk loste van den Brom de situatie goed op. “Ik riep Biglia bij mij en zei: ‘Jij bent mijn aanvoerder, jij speelt gewoon. Wat er is tussen jou en de club, moet je maar oplossen met de club.’ Dat heeft ie toen heel erg gewaardeerd.” Na Anderlecht speelde de sierlijke middenvelder nog bij Lazio, AC Milan Karagumruk en Basaksehir.
Clubicoon
Biglia wordt gezien als een clubicoon van Anderlecht. Hij speelde 187 wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij 11 keer wist te scoren en 37 assists gaf. Anderlecht legde in de zomer van 2006 drie miljoen euro op tafel. In 2013 maakte hij voor meer dan 8 miljoen euro de overstap naar Lazio. Milan legde vier jaar later een kleine 20 miljoen euro op tafel.