Zondagavond stond in de Europe Play-Off nog de Waalse kraker tussen Charleroi en Standard op het programma. Die leverde op het veld een vrij makke bedoening op, al won Charleroi wel met 1-0. De supporters maakten het echter wel weer bont.
Hoewel het tijdens de wedstrijd rustig bleef, vonden er voor en na de partij weer verschillende incidenten plaats. Zo doken zondagavond al beelden op van telegeleide rookbommen die gevonden werden onder de stoeltjes van Standard-supporters.
Sudpresse weet dat er in totaal maar liefst veertien dergelijke apparaten gevonden werden met rookbommen en Bengaals vuur, die vanop afstand ontstoken konden worden. Gelukkig werden ze ontdekt voor ze afgingen, want volgens de ienst voor Opruiming en Vernietiging van Ontploffingstuigen hadden er anders zware verwondingen kunnen komen.
De schandalige acties van de Charleroi-fans zal niet zonder gevolgen blijven. Het parket heeft een onderzoek opgestart wegens poging tot brandstichting in een gebouw waar zich personen bevonden. Als de verantwoordelijken gevonden worden, riskeren ze celstraffen van één tot maar liefst vijftien jaar.
Ook de supporters van de Rouches hebben zich overigens niet onbetuigd gelaten. Wellicht als wraak voor het bommen-incident hebben ze de toiletten van het bezoekersvak op Mambourg helemaal vernieuwd. Daarvan doken maandag op sociale media beelden op.
🔴 Des dispositifs pyrotechniques ont été découverts hier sous des sièges de la tribune visiteuse au Sporting Charleroi.
— Au Cœur du Standard (@ACDStandard) April 7, 2025
Au total, quatorze dispositifs de confection artisanale ont été retrouvés et neutralisés. Il s’agissait de fumigènes et de feux de Bengale reliés à un… pic.twitter.com/vEAOcLMp2G