De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
Jupiler Pro League
Bij RSC Anderlecht staat een revolutie voor de deur. De selectie dreigt een volledige make-over te krijgen en Olivier Renard is de man die dat komende zomer moet verwezenlijken. Naar verluidt wordt er gemikt op minstens tien nieuwe namen. Zo’n dertien spelers zullen de club verlaten. Het is nog maar de vraag met welk budget Renard aan de slag kan gaan.
Konstantinos Karetsas is grof wild op de transfermarkt. Het 17-jarige supertalent van KRC Genk staat op vele lijstjes. Nu stuurt ook het Italiaanse Juventus zijn beste scouts naar Limburg om het Griekse wonderkind live aan het werk te zien. Eerder maakte Karetsas al indruk bij de Griekse nationale ploeg. De Rode Duivels werden pijnlijk afgewezen.
Bij Club Brugge staat er heel wat te bewegen komende zomer, zowel uitgaand als inkomend. Michal Skoras is op een zijspoor terechtgekomen bij Blauw-Zwart en er is naar verluidt interesse vanuit Polen. De buitenspeler lijkt echter nog niet te willen terugkeren naar zijn thuisland. Club Brugge wordt zelf dan weer genoemd bij Ludovit Reis. Een 24-jarige middenvelder van HSV.
Buitenland
Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De middenvelder zal aan het einde van dit seizoen afscheid nemen van Manchester City. In Engeland gonst het van de geruchten, zeker nadat KDB liet weten open te staan voor een andere Premier League-club. Zelfs Liverpool wordt niet uitgesloten. De Bruyne is namelijk al van kinds af aan supporter van de Engelse grootmacht.
Real Madrid wil komende zomer weer flink uitpakken. De Koninklijke vreest een vertrek van Vinicius Junior naar Saudi-Arabië, maar moest dat gebeuren dan zal het met dat geld de mercato op stelten zetten. Florentino Perez heeft namelijk een grote droom om Erling Haaland naar de Spaanse hoofdstad te halen om een superaanval met Kylian Mbappé te vormen.