Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

door
Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

Club Brugge lootte met Zenit Sint-Petersburg, Lazio en Borussia Dortmund een goede groep. Aantrekkelijke affiches, maar niet de absolute top. Club moet oogsten, want de verwachtingen zijn hoog.

Blauw-Zwart kreeg terecht veel lof voor zijn Europese campagne van vorig jaar. Althans, voor de manier van voetballen. Inzake resultaten was het een teleurstelling. Het won geen enkele keer en pakte amper drie punten. Vooral tegen Galatasaray gaf Blauw-Zwart niet thuis. In de Europa League werd het kansloos uitgeschakeld door Manchester United. Club scoorde ook maar 5 keer in 8 wedstrijden en incasseerde 18 doelpunten. Dat zijn geen cijfers van een efficiënte ploeg. Dààr moet Club Brugge grote stappen voorwaarts gaan zetten.


Geen PSG of Real Madrid

Vorig jaar blafte Club, dit jaar moet het bijten. De volgende stap zetten. Dit is dé kans om Europees succes te boeken, aangezien alle sterkhouders bleven. Dat lijkt niet nog een jaar te gaan gebeuren. De absolute top lootte Club niet, oals vorig jaar met Real Madrid en PSG. Zenit is niet meer die club Europese prijzen pakte en Anderlecht en AA Gent lieten de afgelopen jaren al zien dat Club hen niet moet vrezen. Lazio is een aangename club, met vooral het gevaar van Ciro Immobile, maar is geen Juventus of Inter. Dortmund is de sterkste tegenstander en tegen hen zal Club boven zichzelf moeten uitstijgen. De UEFA-ranking is als volgt: Dortmund (13), Zenit (22), Lazio (38) en Club Brugge (57).


Tijd om punten te pakken

Voor Club is het de vierde Champions League-campagne in vijf jaar. Daar staat een matige 9 op 54 tegenover, met amper 1 zege in 18 duels. Het doelsaldo: 12-31. Club is ambitieus en wil eindelijk eens schitteren inzake punten. De manier waarop doet er eigenlijk niet toe. In Europa telt het om de punten.

Tegen Zenit moet Philippe Clement het wel zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik, Simon Deli en Odilon Kossonou doen. Vooral Mignolet is een aderlating. Hij is veruit de man met de meeste ervaring en hij zal zwaar gemist worden in Rusland. Net zoals Deli een sterkhouder is. Bij de Russen ontbreekt smaakmaker Malcolm.

CR

POLL: Gaat Club dit seizoen minstens tweede worden?

Meest recent

Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

7
7
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

86
86
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

34
34
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

11
11
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

25
25
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

106
106
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

198
198
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

37
37
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

29
29
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

42
42
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

41
41
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

300
300
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

169
169
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

60
60
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

44
44
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

219
219
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

91
91
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

203
203
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

143
143
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

225
225

Meer sportnieuws