Anderlecht heeft absolute groeibriljant in het vizier

door
Anderlecht heeft absolute groeibriljant in het vizier

Het is nog even wachten tot de opening van de winterse transferperiode, maar stilaan worden onze Belgische clubs reeds gelinkt aan verschillende targets. Zo wordt Bryan Reynolds van FC Dallas alvast gelinkt aan een transfer naar RSC Anderlecht. En dat zou een goede zet betekenen voor Sporting.


CASHEN VOOR MURILLO  

In januari wordt het opnieuw wheelen & dealen op de transfermarkt, maar de nakende wintermercato zorgt bij RSC Anderlecht voor een dubbel gevoel. Om terug de topclub van weleer te worden, moet Sporting zich enerzijds aanzienlijk versterken. Maar anderzijds heeft de club ook te weinig financiële middelen voorhanden om dat te realiseren. Enter Peter Verbeke. De innovatieve Head of Sports wist de voorbije mercato's opvallend creatief om te springen met een erg beperkt budget, een lijn die hij straks moet doortrekken – en qua rendement het liefst zelfs overstijgen. Anderlecht werd de afgelopen periode al gelinkt aan Nassim Hnid, maar de Tunesiër lijkt niet meteen te beschikken over het benodigde profiel voor paars-wit. 


Nassim Hnid

Een ander vermeend target, Bryan Reynolds, bezit echter wél de essentiële kwaliteiten om een impact te maken bij Anderlecht. Volgens het doorgaans betrouwbare CBS Sports heeft Sporting de 19-jarige offensieve rechtsachter op het oog. De Amerikaanse jeugdinternational maakte al op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Major League Soccer bij FC Dallas, en daar is hij dit seizoen een onbetwiste basisspeler geworden na het vertrek van Reggie Cannon naar Boavista. Ondanks zijn jonge leeftijd behoort de tiener reeds tot één van de beste rechtsachters van de MLS, en dat is naast Anderlecht ook een resem andere clubs niet ontgaan.

Reynolds bezit een gelijkaardig profiel zoals Michael Amir Murillo, de beste Anderlecht-transfer in de recente jaren, wat erop kan wijzen dat Anderlecht misschien overweegt om de Panamees te verkopen in de nabije toekomst. Reynolds zou alvast eenzelfde speelstijl kunnen bieden zoals Murillo, en voor die laatste kan Anderlecht alvast serieus cashen. In januari 2020 betaalde Anderlecht namelijk 680 duizend euro aan New York Red Bulls, maar ondertussen bedraagt Murillo's marktwaarde al zo'n vier miljoen euro – een aanzienlijk kapitaal voor Anderlecht. De actuele waardering van Reynolds schommelt dan weer rond een haalbare twee miljoen euro. Een transactie Murillo-out en Reynolds-in zou dan bijvoorbeeld geen zo'n gek idee zijn. Maar dan moet Anderlecht er wél in slagen om de concurrentie af te troeven. En dat wordt niet zo gemakkelijk …

CITY FOOTBALL GROUP & JUVENTUS 

De meest kapitaalkrachtige concurrent voor RSC Anderlecht in de strijd om Bryan Reynolds wordt ongetwijfeld de City Football Group. De holding is de eigenaar van Manchester City en heeft tentakels in alle uithoeken van de wereld: New York City FC, Montevideo City Torque, Mumbai City FC, Melbourne City FC, Girona, Yokohama Marinos, Sichuan Jiuniu, Troyes en ook Lommel SK. Indien de City Group doorzet, is de kans erg reëel dat Reynolds voor één of meerdere jaren wordt gestald bij een van de clubs in hun netwerk. Dat was bijvoorbeeld ook het geval bij Jordan Kadiri en Manfred Ugalde, twee spitsen die in het tussenseizoen op de radar stonden bij Club Brugge, maar momenteel actief zijn bij Lommel SK – enkel en alleen dankzij de tussenkomst van de City Football Group. 

Sinds de overname door de City Football Group is de sky the limit bij Lommel SK, er werd op verschillende vlakken geïnvesteerd om van de Limburgse club een echte opleidingsclub te maken – al wil Lommel ook nog steeds inzetten op talent uit de eigen regio. Op sportief vlak werd er opeens voor bijna twaalf miljoen euro aan spelers gekocht, daarnaast werd ook de organisatie en infrastructuur serieus aangepakt. Bryan Reynolds zou dus goed kunnen passen in het opleidingsscenario van The City Group, dat zoals vermeld eerder ook al Club Brugge aftroefde in de strijd om Ugalde en Kadiri. Nu kan het weleens de beurt zijn aan RSC Anderlecht. Anderzijds kan de band van Vincent Kompany met Manchester City er misschien wel voor zorgen dat Reynolds tijdelijk gestald wordt bij Sporting. Ook aandeelhouder Michaël Verschueren onderhoudt door zijn mandaten bij de UEFA en de European Club Association goede banden met het City-bestuur.



Naast City Football Group wordt ook het Franse Strasbourg genoemd als geïnteresseerde partij voor Bryan Reynolds. Maar in november dit jaar sprong ook de Italiaanse grootmacht Juventus in de dans voor de jonge Amerikaan, die geruchten werden bevestigd door ESPN en Calciomercato. Naar verluidt is de Oude Dame zelfs bereid om tussen vijf en zes miljoen euro te besteden aan Reynolds. Met dat bedrag zou de 19-jarige de op drie na duurste uitgaande transfer worden van de MLS, na Jozy Altidore, Alphonso Davies en Miguel Almiron. Bij Juventus zou Reynolds met Weston McKennie alvast een landgenoot treffen met een gemeenschappelijke band. Beide spelers genoten namelijk hun jeugdopleiding bij FC Dallas.

TYPE VOOR KOMPANY 

RSC Anderlecht heeft dus af te rekenen met flink wat concurrentie voor Bryan Reynolds, maar in het City Football Group-scenario heeft de club dus ook enkele aanknopingspunten. Voor de speler zélf is het belangrijk om aan spelen toe te komen, en bovendien is het zijn droom om ooit in Europa te voetballen. “Mijn doel is om naar Europa te gaan en er te spelen”, verklaarde hij onlangs in de Amerikaanse media. Vroeg of laat zullen we Reynolds wellicht zien spelen op het Europese grondgebied, want op 19-jarige leeftijd behoort hij al tot één van de beste rechtsachters van de MLS. Enkele jaren geleden was dat ook het geval bij Michael Amir Murillo, en die transfer was voor Anderlecht alleszins een schot in de roos, zowel op financieel als sportief vlak. 

Reynolds zou een degelijk alternatief betekenen mocht de Panamees de club verlaten, waardoor Anderlecht op sportief vlak niet veel zou moeten inbinden. In de Verenigde Staten wordt de Amerikaanse jeugdinternational geroemd om zijn crosses en centers, waarbij hij een accuraatheid haalt van maar liefst 48 procent. Met dat gemiddelde is Reynolds de op één na zuiverste crosser van alle rechtsachters uit de MLS. Bovendien is dat 14 procent meer dan het huidig seizoensgemiddelde van Murillo bij Anderlecht, en kan geen enkele flankverdediger van Sporting die betreffende cijfers van Reynolds evenaren. Ook andere rechtsachters uit de Jupiler Pro League hebben moeite om die zuiverheid van voorzetten te halen.



De sterktes van Bryan Reynolds liggen ook meer op het offensieve gebied dan het defensieve, en dat is ook een grote gelijkenis met Michael Amir Murillo. De 19-jarige bezet in de MLS de tweede plaats qua geslaagde aanvallende acties per wedstrijd. Daarnaast vinden we Reynolds ook terug in de top tien van het aantal aangegane dribbels én de efficiëntie daarvan. Bovendien houdt de talentvolle youngster er ook van om meerdere acceleraties in te zetten met de bal aan de voet, en bovendien over een lange afstand. In beide categorieën eindigt Reynolds zelfs op de derde plaats. Als afsluiter is ook zijn passing in een voorwaartse richting van een hoog niveau. Een profiel die Vincent Kompany dus wel kan smaken. 

MSL-SHOPPEN 

Bryan Reynolds bezit de specifieke kenmerken om uit te groeien tot een echte topper op zijn positie. In de Amerikaanse MLS behoort hij als tot het summum van de rechtsachters en hij bezit nog een ruime progressiemarge. Daardoor is de gesuggereerde interesse van Anderlecht dus zeker gerechtvaardigd, al heeft Sporting wel te kampen met flink wat concurrentie van City Football Group, Juventus en Strasbourg. Anderzijds is de vermeende paars-witte belangstelling ook logisch. Met Michael Amir Murillo en Kemar Lawrence pikte Anderlecht onlangs nog twee flankverdedigers op in de MLS, een competitie dat de club grondig scout en analyseert. Op basis van zijn huidige prestaties bij Dallas FC lijkt Bryan Reynolds dus zeker wel een gokje waard.

POLL: Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Storck in de clinch met KV Kortrijk-fans: “Niet terecht!”

KV Kortrijk moet nu echt beginnen vrezen voor degradatie naar de Challenger Pro League. Op het veld ...

2
2
‘Union SG troeft Anderlecht af en pakt uit met diamant’

Union SG staat erom bekend om jonge, relatief onbekende, spelers binnen te halen en voor een bom ...

15
15
'Noa Lang verbaast PSV met gedrag'

Noa Lang is dit seizoen één van de smaakmakers van PSV, maar de Eindhovenaren zitten ...

36
36
KRC Genk kampt met vloek van Play-Offs: “De druk stijgt”

Drie clubs strijden nog om de titel in de Jupiler Pro League. KRC Genk stond heel het seizoen aan de ...

36
36
Verrassende ex-RSCA’er maakt Hasi met de grond gelijk: “C’est fou!”

Islam Slimani speelt op zijn 36e nog steeds op de Belgische velden. De Algerijn van Westerlo is de ...

73
73
Wat Kompany zo uniek maakt volgens Bayern-ster Kane

Als alles wat meezit kan Bayern München dit weekend de titel vieren in de Bundesliga. Vincent ...

104
104
'Twee probleemgevallen' bij STVV: Vrancken velt oordeel

Wouter Vrancken, die onlangs aan onze redactie meedeelde dat er nog andere clubs naar hem polsten, ...

65
65
'Spectaculaire ingaande toptransfer voor Union SG'

Union SG weet nu al dat ze in de zomer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De Brusselaars ...

133
133
Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

KRC Genk heeft de voorbije weken serieuze averij opgelopen in de titelstrijd. Na de recente 1 op 9 ...

214
214
'De Cuyper parkeert toptransfer: Club legt pittige som vast'

Club Brugge maakt zich op voor een cruciale periode met de ontknoping van de titelstrijd en de ...

325
325
'Guardiola wil supertransfer: toptarget met 30 goals en 23 assists'

Manchester City maakt zich op voor een hete transferzomer. De Engelse topclub is van plan een grote ...

107
107
Vanhaezebrouck velt drastisch verdict over titelstrijd

De heenronde in de Champions' Play-Offs zit erop, dit weekend wordt de tweede helft van de ...

554
554
Hasi hakt knopen door: basiself in bekerfinale bepaald?

Binnen een dikke week staat voor RSC Anderlecht de belangrijkste partij van het seizoen op het ...

232
232
Club Brugge onder enorme druk: Hayen grijpt stevig in

Zondagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de titelstrijd. Zo gaat Club Brugge op ...

521
521
Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

266
266
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

427
427
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

789
789
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

378
378
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

563
563
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

295
295

Meer sportnieuws