Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

door
Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

KRC Genk heeft de voorbije weken serieuze averij opgelopen in de titelstrijd. Na de recente 1 op 9 zijn de Limburgers zelfs teruggezakt naar de derde plaats in de Champions' Play-Offs. Toch hoeft dat volgens analist Jan Boskamp geen drama te betekenen.

Ondanks de nodige veranderingen in de zomermaanden, heeft Genk een sterk seizoen achter de rug. Onder nieuwe coach Thorsten Fink brachten de Limburgers aanvallend en dominant voetbal. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo won Racing vrij overtuigende de reguliere competitie.

Bijgevolg kon het met een basis aan de nacompetitie beginnen. Daarin liet Genk aanvankelijk geen steken vallen met zeges tegen AA Gent en RSC Anderlecht. Maar op de derde speeldag volgde een keerpunt. Zo verloor de viervoudige landskampioen het belangrijke duel op het veld van concurrent Club Brugge.

Vrees voor RWDM-scenario

Een week later ging Genk dan weer voor het eerst sinds lang onderuit in eigen huis. Zo werd met 1-2 verloren van Union SG, die andere titelconcurrent. En woensdag liet Racing als eerste ploeg uit de top 3 punten liggen tegen één van de drie lager gerankte teams: 1-1 op bezoek bij Antwerp FC.

Hierdoor is Genk teruggezakt naar de derde plaats. Toch blijft Boskamp in hen geloven. "Ze blijven mijn titelfavoriet. Dat ga ik nu niet meer veranderen. Maar ze moeten wel opletten dat ze geen RWDM’pje gaan doen. 1 op 9 in de Play-Offs is niet al te best", waarschuwt hij bij Het Belang van Limburg.

Nog niets verloren

Anderzijds bedraagt de achterstand op leider Union slechts twee punten. Voor hetzelfde geld ziet de situatie er zondagavond dus weer helemaal anders uit. Zeker omdat Union en Club dan opnieuw tegen mekaar spelen. "Ik blijf vertrouwen hebben in dit Genk. Het blijft de best voetballende ploeg van dit seizoen. Als ze zondag winnen van Antwerp, met wat hulp van hun publiek, dan kan de trein zomaar weer vertrokken zijn", aldus Boskamp.

POLL: Genk wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Mazzu op weg naar verrassende Belgische club'

Felice Mazzu werd enkele weken geleden ontslagen bij STVV. De trainer kent moeilijke jaren en ...

35
35
Exit bij Zulte Waregem? Middenvelder spreekt zich uit

Bij Zulte Warergem hebben ze er een heel leuke week opzitten. Ze wisten te promoveren naar de ...

77
77
'Grote transferstunt Juventus: drie namen op tafel'

Juventus is al jaren niet meer de norm in de Serie A en Europa. De Oude Dame heeft nood aan ...

23
23
AA Gent komt met uitgebreid statement na crisisoverleg

AA Gent incasseerde de voorbije weken enkele stevige sportieve tikken, wat logischerwijs tot heel ...

49
49
'Renard onder stoom: Anderlecht gaat voor Eredivisie-revelatie'

RSC Anderlecht maakt zich op voor enkele cruciale matchen in de strijd om de vierde plaats en ...

155
155
'Nieuwe De Bruyne-twist: één concreet voorstel op tafel'

Kevin De Bruyne hoopt dit weekend met Manchester City een ticket voor de FA Cup-finale af te ...

53
53
'KRC Genk mikt op superwinst: deal van 29 miljoen'

Ondanks de mindere resultaten in de voorbije drie duels, heeft KRC Genk een sterk seizoen achter de ...

246
246
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Club, Duivel moet 70 mil kosten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Boskamp snapt er niets van: “Al dat gezeik door één mafkees”

Union SG krijgt de wind van voren, maar de Brusselse club trekt er zich er niets van aan. Na ...

197
197
Storck in de clinch met KV Kortrijk-fans: “Niet terecht!”

KV Kortrijk moet nu echt beginnen vrezen voor degradatie naar de Challenger Pro League. Op het veld ...

192
192
‘Union SG troeft Anderlecht af en pakt uit met diamant’

Union SG staat erom bekend om jonge, relatief onbekende, spelers binnen te halen en voor een bom ...

195
195
'Noa Lang verbaast PSV met gedrag'

Noa Lang is dit seizoen één van de smaakmakers van PSV, maar de Eindhovenaren zitten ...

110
110
KRC Genk kampt met vloek van Play-Offs: “De druk stijgt”

Drie clubs strijden nog om de titel in de Jupiler Pro League. KRC Genk stond heel het seizoen aan de ...

108
108
Verrassende ex-RSCA’er maakt Hasi met de grond gelijk: “C’est fou!”

Islam Slimani speelt op zijn 36e nog steeds op de Belgische velden. De Algerijn van Westerlo is de ...

146
146
Wat Kompany zo uniek maakt volgens Bayern-ster Kane

Als alles wat meezit kan Bayern München dit weekend de titel vieren in de Bundesliga. Vincent ...

292
292
'Twee probleemgevallen' bij STVV: Vrancken velt oordeel

Wouter Vrancken, die onlangs aan onze redactie meedeelde dat er nog andere clubs naar hem polsten, ...

110
110
'Spectaculaire ingaande toptransfer voor Union SG'

Union SG weet nu al dat ze in de zomer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De Brusselaars ...

175
175
Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

KRC Genk heeft de voorbije weken serieuze averij opgelopen in de titelstrijd. Na de recente 1 op 9 ...

296
296
'De Cuyper parkeert toptransfer: Club legt pittige som vast'

Club Brugge maakt zich op voor een cruciale periode met de ontknoping van de titelstrijd en de ...

488
488

Meer sportnieuws