'Anderlecht denkt aan oude bekende als nieuwe spits'

door
'Anderlecht denkt aan oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht gaat opnieuw een drukke transferzomer tegemoet. De Brusselaars zullen andermaal een pak overbodige spelers van de hand moeten doen, daarnaast is ook versterking aantrekken noodzakelijk. Zo is bijvoorbeeld nog niet duidelijk wie volgend seizoen het speerpunt van de aanvalslinie zal worden.


RSCA wil topschutter Lukas Nmecha dolgraag aan boord houden en is ook bereid om daar een forse inspanning voor te doen. Maar wanneer een andere club straks een bod van meer dan 10 miljoen euro neerlegt bij moederclub Manchester City, zijn de Brusselaars sowieso kansloos voor de Duitse spits. En dus zullen ook andere pistes gevolgd moeten worden. Goal.com schuift alvast een oude bekende naar voren. Zo stelt het bekende medium dat Paars-Wit nog steeds een oogje heeft op Taiwo Awoniyi.

De 23-jarige Nigeriaan wordt al enkele seizoenen steevast uitgeleend door Liverpool FC. Op die manier maakte hij eerder al indruk in ons land bij Moeskroen, al was een korte passage bij AA Gent minder succesvol. Tijdens het huidige seizoen speelde Awoniyi op huurbasis bij Union Berlin. Daar maakte hij onlangs zijn rentree na een zware blessure en deed hij het voorts redelijk goed. De spits komt echter nog steeds niet in de plannen voor op Anfield en mag dus andermaal op zoek naar een nieuwe club.

ZWARE CONCURRENTIE
Toch lijkt de kans op een overgang naar het Lotto Park klein. Liverpool zou de aanvaller liefst permanent van de hand doen, maar vraagt zo'n 8 miljoen pond. Een bedrag dat Anderlecht nooit voor hem zal neertellen. Een nieuwe huurbeurt is niet uitgesloten, al zal RSCA dan met zware concurrentie moeten afrekenen. Awoniyi zou inmiddels in aanmerking komen voor een Engelse werkvergunning. Fulham, West Brom en Stoke City willen daar alvast gebruik van maken. En ook Stuttgart, Wolfsburg en Union Berlin hebben al geïnformeerd. De kans dat de Nigeriaan volgend seizoen in een paars-wit truitje speelt, is dan ook bijzonder klein.

POLL: Zou Awoniyi een geschikte spits zijn voor RSCA?

Meest recent

KRC Genk haalt opgelucht adem: goed nieuws uit ziekenboeg

KRC Genk ging afgelopen zondag voor het eerst sinds lang nog eens onderuit. Na de nederlaag tegen ...

23
23
'Club Brugge wil shoppen bij Belgische degradatiekandidaat'

Voor hekkensluiter Beerschot is het doek al gevallen, maar voorts belooft het razend spannend te ...

223
223
AA Gent meldt heuglijk nieuws: contract tot medio 2028

De nul is van het bord voor AA Gent, dat op het veld van Antwerp een eerste zege boekte in deze ...

36
36
Club Brugge bibbert: einde seizoen voor steunpilaar?

Met een negen op negen schoot Club Brugge prima uit de startblokken in de Champions' Play-Offs. Met ...

290
290
'Renard op dreef: volgend transfertarget Anderlecht bekend'

Anderlecht gaat straks een drukke zomer tegemoet, en dus speurt Olivier Renard nu al volop naar vers ...

192
192
‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

112
112
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

392
392
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

104
104
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

353
353
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

164
164
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

71
71
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

330
330
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

206
206
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

427
427
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

223
223
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

248
248
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

219
219
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

218
218
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

143
143

Meer sportnieuws