Barça rondt eerste grote uitgaande transfer af

door
Barça rondt eerste grote uitgaande transfer af

FC Barcelona is definitief verlost van Jean-Clair Todibo. De Catalaanse topclub verhuurde de 21-jarige verdediger al maanden aan OGC Nice, dat hem nu definitief overneemt. Een welgekomen transfer voor Barça, dat de extra inkomsten goed kan gebruiken.


De club uit Zuid-Frankrijk maakt 8,5 miljoen euro over aan de club van coach Ronald Koeman. Dat bedrag kan verder oplopen dankzij variabelen (zeven miljoen euro maximaal) en een doorverkooppercentage. Barcelona liet al eerder weten dat de verdediger mocht vertrekken, na eerdere uitleenperiodes bij Schalke 04 en Benfica.

De Catalaanse club heeft ook afgezien van een terugkoopclausule, wat regelmatig is toegepast bij andere spelers. Dat is ook niet gek, want sinds zijn komst in januari 2019 kwam Todibo niet verder dan vijf wedstrijden. Dankzij deze transfer heeft Barcelona weer wat meer financiële ademruimte, vooral het definitief wegvallen van zijn salaris is een goede zaak.

POLL: Denkt u dat Barça volgend seizoen weer zal aanknopen met de Europese top?

Meest recent

'Hayen sleutelt aan formule: 3 wijzigingen bij Club Brugge?'

Na de magere één op zes staat Club Brugge voor de weken van de waarheid. Zondag ...

48
48
'Dolberg verlaat Anderlecht: opvallende bestemming bekend?'

RSC Anderlecht leek kansloos in de bekerfinale tegen Club Brugge, maar nadat ze vertrouwen tankten ...

273
273
BILD: 'Duitse topclubs in de rij voor sterkhouder KRC Genk'

De vijfde landstitel in het clubbestaan dreigt hen momenteel te ontglippen, maar ook zonder trofee ...

99
99
'Doorbraak bij Club Brugge: eerste toptransfer op til'

Zowel in de competitie als de beker is het money time voor Club Brugge, dat nadien ongetwijfeld een ...

278
278
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker uit ziekenboeg'

Donderdag wacht nog een verraderlijke verplaatsing naar Antwerp, maar bij RSC Anderlecht zijn alle ...

237
237
Noa Lang gaat viraal met hartverwarmende actie

Noa Lang ligt dit seizoen vaak onder vuur bij PSV. De Nederlandse aanvaller kent een persoonlijk ...

37
37
Sonck trekt grote ogen bij JPL-revelatie: "Zo'n speler wil je meteen"

De titelstrijd ligt volledig open in de Jupiler Pro League. Union SG is de leider gevolgd door Club ...

130
130
Club Brugge hoort definitief verdict over Hans Vanaken

Club Brugge neemt het komende zondag op tegen RSC Anderlecht namens de bekerfinale. Blauw-Zwart mikt ...

829
829
Anderlecht vs Club Brugge: ref bekerfinale is bekend

Komende zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. ...

207
207
Vrancken al onder druk bij STVV: “Zal hij nu wel doorhebben”

Sint-Truiden VV moet nog steeds vrezen voor degradatie. Afgelopen speeldag verloren de Kanaries met ...

171
171
Boskamp doet transferbekentenis Hazard, Musonda én Lukaku

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding. In de loop der jaren groeiden talenten zoals ...

123
123
Verliest Union SG wéér T1? 'Pocognoli naar absolute top'

Sebastien Pocognoli gooit dit seizoen hoge ogen met Union SG. De vervanger van Alexander Blessin ...

378
378
Beerschot zit niet stil en slaat dubbelslag

Beerschot is al zeker van degradatie en zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien ...

149
149
Dolberg naar Club Brugge? Fans vellen verrassend oordeel

Club Brugge werd afgelopen speeldag zwaar afgerekend op de gemiste kansen tegen Union SG. In de ...

1206
1206
Karetsas volledig in de war bij Genk: “De schuld van Fink"

Konstantinos Karetsas wordt gezien als één van de grootste talenten op de Belgische ...

534
534
Club-smaakmaker afgemaakt: “Hij blijft best weg uit de Far West”

Club Brugge moet weer in de achtervolging in de Champions Play-Offs. Union SG pakte een vier op zes ...

278
278
Nainggolan woest: “Show stelen, maar hij bakt er niets van”

Radja Nainggolan houdt zelden een blad voor de mond. Ook na de gewonnen Promotie Play-Off-match ...

90
90
TRANSFERUURTJE: ‘Club casht en pakt uit, deals Antwerp en KAA Gent’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

350
350
Boemerang-effect door initiatief Fink? "Genoeg is genoeg!"

Thorsten Fink schreef voor de Champions Play-Offs een open brief aan de scheidsrechters en VAR op de ...

297
297
“Nog nooit gezien…” - Union SG slikt ferme titeldomper

Union SG prijkt plots op de eerste plek in de Champions Play-Offs. De manschappen van Sebastien ...

599
599

Meer sportnieuws