RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding. In de loop der jaren groeiden talenten zoals Romelu Lukaku, Youri Tielemans en Jérémy Doku uit tot wereldtoppers. Johan Boskamp sprak tijdens de podcast Boskamp en Kleine Gijp over zijn adviserende rol bij Feyenoord.
Boskamp kreeg in het verleden de vraag van de club van zijn hart, Feyenoord, of er interessante talenten rondliepen op de Belgische velden. De Nederlander heeft veel kennis van België en de spelers. De voormalige Oranje-international deed enkele opvallende onthullingen.
Boskamp zoekt talenten
Feyenoord zat in het verleden in financieel vaarwater en was op zoek naar goedkopen talenten. "Toen het financieel niet goed ging bij Feyenoord vroeg Martin van Geel wel eens of ik nog spelers wist. Ik vroeg hem wat voor jongens en hij zei dat ze niks mochten kosten. Dan ben je snel uitgekeken. Dat heb ik misschien twee tot drie maanden gedaan."
Verschillende Anderlecht-talenten werden aangeboden. "De broertjes Hazard, Charly Musonda, Romelu Lukaku. En dan kwam hij kijken. Lukaku speelde toen bij de U16 bij Lierse en in de nationale ploeg. Toen zei ik: 'Maup, kijk nou naar die.' Maar het was iets met afstand, want de hele familie moest mee. Feyenoord lag te ver, dat was een van de redenen zeiden ze."
Topscorer aller tijden
Lukaku ging vervolgens naar Chelsea en maakte furore bij Everton, Man Utd, Inter, AS Roma en Napoli. Dit seizoen is Big Rom op weg om een nieuwe titel in de Serie A te pakken. Bij de Rode Duivels werd Lukaku de topscorer aller tijden. De bonkige spits is nog steeds de aanvalsleider van de Belgische nationale ploeg.
Lukaku in een Feyenoord-shirt... Dat was wat geweest 😳 pic.twitter.com/vTkdy65i3U
— Boskamp & Kleine Gijp (@Boskampengijp) April 27, 2025