Nieuwe onthullingen Footgate: ook Club mag zich bekocht voelen

door
Nieuwe onthullingen Footgate: ook Club mag zich bekocht voelen

Operatie Zero, het grootschalige onderzoek na allerlei wantoestanden in het Belgische voetbal, is de laatste dagen weer springlevend. Dat heeft onder meer te maken met de documentaire 'Le milieu du Terrain', die woensdagavond werd uitgezonden op de RTBF. Daarin kwamen opnieuw enkele opzienbarende elementen aan het licht.


Zo werd onder meer gefocust op de veelbesproken titelstrijd van 2014. Na een indrukwekkende remonte in de PO's wist Anderlecht toen Standard alsnog af te troeven. Roland Duchâtelet, toenmalig voorzitter van de Rouches, heeft altijd al beweerd dat er een geurtje hing aan de die comeback van Paars-Wit. Ook hij kwam aan bod in de docu. Duchâtelet verwees onder meer naar de wedstrijd tussen Anderlecht en KRC Genk (4-0). "De opstelling van Genk was abnormaal en de manier waarop ze speelden ook", aldus Duchâtelet, die er vervolgens op wees dat Genk-trainer Emilio Ferrera een goede relatie onderhield met Mogi Bayat.

De notoire makelaar, die destijds erg goede banden had met zowel Anderlecht als Genk, zou de spilfiguur zijn geweest. Bayat zou destijds gretig luxe-horloges hebben uitgedeeld. Onder meer aan bepaalde spelers. "Meerdere spelers hebben me gezegd dat Mogi Bayat horloges schonk. En het was zeker om wedstrijden te beïnvloeden. Ik weet niet zeker of het om Genk-Club Brugge ging, maar het was in 2014 dat Bayat die horloges uitdeelde. Als een ploeg het resultaat neerzette dat hij wilde, werden ze beloond", getuigt een anonieme speler.

METAMORFOSE GENK
Want ook de match tussen Genk en Club Brugge uit 2014 kwam dus aan bod. Die werd enkele dagen gespeeld na de afgang van de Limburgers op Anderlecht. Racing had toen amper nog iets te winnen, maar kwam bijzonder gretig voor de dag en won uiteindelijk ook met 3-2. Het verschil met het niveau en de instelling van in de partij vlak daarvoor tegen RSCA was frappant. De horloges van Bayat zouden volgens de documentairemakers daarbij ook een rol gespeeld kunnen hebben. Al blijft het moeilijk om die beweringen hard te maken. De betrokken clubs wensten ook niet te reageren.

POLL: Denkt u dat de titelstrijd in 2014 echt verkocht werd?

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

98
98
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

79
79
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

48
48
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

46
46
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

15
15
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

79
79
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

53
53
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

301
301
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

248
248
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

244
244
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

634
634
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

339
339
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

557
557
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1067
1067
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

343
343
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

242
242

Meer sportnieuws